Судове рішення #12079671

справа № 2-1778/2010

 

      РІШЕННЯ

        ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 жовтня 2010 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Чорної В. Г.

при секретарі Куриляк О. Г.,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Зборові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Мильнівської сільської  ради  Зборівського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове  майно, -

      ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачів – ОСОБА_2, ОСОБА_3, Мильнівської сільської   ради  Зборівського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно.

У судовому засіданні позивач  позовні вимоги підтримав, просить визнати за ним право власності, в порядку спадкування за законом, на будинок, який належав його діду, мотивуючи свої вимоги тим, що він є спадкоємцем цього майна і прийняв спадщину.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 позовні вимоги визнали, не заперечують, щоб позивач успадкував майно, що належить ОСОБА_4.

Відповідач надав заяву, в якій просить слухати справу без участі його представника, позов визнає. Суд, в силу п.2 ст.158 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу без участі відповідача.

Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1  року помер ОСОБА_4 – дід позивача, якому  належав житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 Зборівського району Тернопільської області, згідно свідоцтва на право власності на будинок.

Позивач вступив в управління спадковим майном, так як проживав спільно зі спадкодавцем до його смерті, що засвідчує довідка відповідача. Інші спадкоємці: ОСОБА_2 та ОСОБА_5 - діти спадкодавця відмовилися від свого права на частку у спадковому будинку в користь позивача про що ствердили в судовому засіданні.

Відповідно до ст.549 ЦК Української РСР в редакції 1963 р., визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;

Згідно зі ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права  власності не встановлена судом. Приймаючи до уваги, що позивач є спадкоємцем майна, згідно закону і прийняв спадщину, інші особи не мають претензій на спадок, до нього правомірно перейшли права та обов'язки (спадщина ), отже за ним  слід визнати право власності на спадкове майно.

    Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст.328, 1216-1218, 1261-1266, 1268, 1274 ЦК України, ст.549 ЦК Української РСР в редакції 1963 р., -        

  ВИРІШИВ:

  Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності, в порядку спадкування за законом,  на   житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 Зборівського району Тернопільської області, який належав ОСОБА_4.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо рішення не скасовано, після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга  може бути подана до Апеляційного суду Тернопільської області через Зборівський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя      підпис         З оригіналом згідно:

Суддя Зборівського

 районного суду                                        В. Г. Чорна

  • Номер: 22-ц/773/332/17
  • Опис: скарга на дії державного виконавця, пов"язані з визначенням вартості і оцінки арештованого майна
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1778/10
  • Суд: Апеляційний суд Волинської області
  • Суддя: Чорна Валентина Гнатівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.02.2017
  • Дата етапу: 04.04.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація