Справа № 2-3925/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне рішення/
26 жовтня 2010 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
головуючого – судді Максименко О.І.
при секретарі Кузьминій С.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, третя особа ТОВ «Будівельна фірма « Перспектива-1» про визнання права власності на квартиру
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на квартиру.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що згідно з рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 18.05.2000 року № 995 йому на підставі договору про участь на паях у будівництві житлового комплексу «Першезванівський» літ. А-5 на праві приватної власності належало нежитлове приміщення АДРЕСА_1.
На підставі цього рішення виконкому Дніпропетровської міської ради йому було видане свідоцтво про право власності на вказане приміщення, яке знаходиться на 4 поверсі, загальною площею 272,1 кв. м.
У відповідності зі ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Одержавши вказане нежитлове приміщення, він зробив його переобладнання у житлове. Зокрема, встановив перегородки, внаслідок чого обладнав 3 кімнати та підсобні приміщення.
При складанні технічного паспорту після переобладнання у 2008 році загальна площа приміщення визначена у розмірі 285,5 кв.м.
Зміна розміру загальної площі приміщення сталася внаслідок зменшення її за рахунок внутрішнього переобладнання, улаштування перегородок і таке інше.
Згідно абз. 35 п.3.2 Інструкції «Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 р. N 127 з наступними змінами та доповненнями, у квартирах (багатоповерхових будинках) - перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площ, без порушення несучих конструкцій; збільшення житлової чи допоміжної площ за рахунок демонтування перегородок, комор, знесення печей, камінів та грубок, засклення балконів, лоджій, улаштування дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах; перестановка в межах призначених приміщень, обладнання не належать до самочинного будівництва.
Про те, що при проведенні ним переобладнання приміщення несучі конструкції не були порушені, навіть не зачіпалися, що виконане перепланування відповідає ДБН, нормам протипожежної безпеки та санітарним нормам і не справляє негативного впливу на несучу здібність свідчить технічний висновок за результатом обстеження будівельних конструкцій квартири АДРЕСА_1, проведеного ООО фірми «Технологія» 16.12.2008 року.
Тобто ним при проведенні усіх робіт щодо переобладнання нежитлового приміщення у житлове ніяких порушень будівельних норм та правил не було допущено.
Будівельна фірма «Перспектива-1», яка є власником будинку та земельної ділянки під цим будинком, не заперечує проти визнання за ним права власності на переобладнане приміщення. Ніяких зауважень чи незгоди з проведеними ним вказаними роботами з боку сусідів по будинку теж не має, про що свідчить довідка будівельної фірми «Перспектива-1».
Таким чином, внаслідок проведених ним вказаних робіт виникло новостворене нерухоме майно – житлова квартира АДРЕСА_1, на яку за ним у відповідності з ч. 2 ст. 331 ЦК України може бути визнано право власності.
17.11.2009 року Дніпропетровською міською інспекцією ДАБК був складений та підписаний акт №1 про готовність об’єкту до експлуатації .
Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 10.12.2009 року № 3362 погоджений цей акт готовності до експлуатації квартири № 45 (після реконструкції) у будинку № 25 вул. Комсомольська у м. Дніпропетровську від 17.11.09 р. №1. Цим рішенням йому запропоновано оформити право власності на об’єкт нерухомого майна після отримання сертифікату відповідності в установленому порядку.
Згідно Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 923 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. N 534) свідоцтво, як документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам, видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Тому він звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровської області з заявою про видачу йому сертифікату відповідності на переобладнане нежиле в житлове приміщення, яке знаходиться за адресою - квартири АДРЕСА_1.
На вказане звернення він отримав лист першого заступника начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровської області від 21.01.2010 року за № П-11-110-18/22, в якому вказано, що зміна статусу приміщення не є підставою для вводу об’єкту в експлуатацію. Саме з цієї підстави йому не було видано сертифікат відповідності на переобладнане нежиле в житлове приміщення, квартиру АДРЕСА_1, а заяву залишено без задоволення.
Рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради № 2944 від 26.08.2010 р., зокрема пунктом 1, було замінено правовий статус вказаного приміщення і введено його до житлового фонду міста як квартиру № 45. Пунктом 2 цього рішення приміщення виключене з фонду нежитлових приміщень.
Однак пунктом 5 цього рішення встановлено, що для оформлення права власності на вказане приміщення – вже квартиру - йому необхідно звернутися до КП ДМБТІ за підготовкою відповідного рішення виконкому міської ради. Але згідно з цим пунктом таке звернення має відбутися після прийняття вказаного приміщення в експлуатацію.
Як вказувалося раніше – з посиланнями на норми чинного законодавства, переобладнане приміщення не підлягає введенню в експлуатацію, оскільки переобладнане приміщення не є об’єктом самочинного будівництва. Зміна статусу приміщення не є підставою для вводу об’єкту в експлуатацію, що також підтверджено листом першого заступника начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровської області від 21.01.2010 року за № П-11-110-18/22.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, для оформлення права власності на переобладнане ним приміщення не потребується його введення в експлуатацію.
Рішенням виконкому Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради від 19.06.2009 року № 263 визнано вважати нежитлове приміщення АДРЕСА_1 придатним для проживання з затвердженням акту районної технічної комісії про це.
Отже, спірне приміщення, що знаходиться у будинку житлового комплексу «Первозванівський» літ. А-5 на 4-му поверсі, є квартирою, яка відповідає усім вказаним вимогам і не потребує введення її в експлуатацію.
На підставі викладеного та керуючись ст. 319, ч. 2 ст. 331 ЦК України, абз. 35 п. 3.2 Інструкції «Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», ст. 3, 15, 114, 119 ЦПК України, позивач просить суд визнати за ним – ОСОБА_1 - право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 285,5 кв.м., яка складається з: хола-вітальні - 103,1 кв.м., санвузлів – 1,7 кв.м., 7,0 кв.м., 17,0 кв.м., житлових кімнат – 28,6 кв.м., 25,4 кв.м., 39,6 кв.м., шаф – 8,2 та 1,9 кв.м., лоджій – 4,1 та 48,9 кв.м.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з’явилися, будучи належним чином повідомленими про день та час розгляду справи.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні на підставі рішення виконкому Дніпропетровської міської ради від 18.05.2000 року № 995 позивачеві відповідно до договору про участь на паях у будівництві житлового комплексу «Першезванівський» літ. А-5 на праві приватної власності належало нежитлове приміщення АДРЕСА_1, яке знаходиться на 4 поверсі, загальною площею 272,1 кв. м.
Позивач зробив переобладнання це нежитлове приміщення у житлове. Зокрема, встановив перегородки, обладнав 3 кімнати та підсобні приміщення.
При складанні технічного паспорту після переобладнання загальна площа приміщення склала 285,5 кв.м.
Згідно абз. 35 п.3.2 Інструкції «Про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 р. N 127 з наступними змінами та доповненнями, у квартирах (багатоповерхових будинках) - перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площ, без порушення несучих конструкцій; збільшення житлової чи допоміжної площ за рахунок демонтування перегородок, комор, знесення печей, камінів та грубок, засклення балконів, лоджій, улаштування дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах; перестановка в межах призначених приміщень, обладнання не належать до самочинного будівництва.
При проведенні позивачем переобладнання приміщення несучі конструкції не були порушені, виконане перепланування відповідає ДБН, нормам протипожежної безпеки та санітарним нормам і не справляє негативного впливу на несучу здібність про що свідчить технічний висновок за результатом обстеження будівельних конструкцій квартири АДРЕСА_1, проведеного ООО фірми «Технологія» 16.12.2008 року.
Тобто позивачем при проведенні усіх робіт щодо переобладнання нежитлового приміщення у житлове ніяких порушень будівельних норм та правил допущено не було.
Внаслідок проведених позивачем вказаних робіт виникло новостворене нерухоме майно – житлова квартира АДРЕСА_1, на яку за ним у відповідності з ч. 2 ст. 331 ЦК України може бути визнано право власності.
17.11.2009 року Дніпропетровською міською інспекцією ДАБК був складений та підписаний акт №1 про готовність об’єкту до експлуатації . Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 10.12.2009 року № 3362 цей акт був погоджений та було запропоновано позивачу оформити право власності на об’єкт нерухомого майна після отримання сертифікату відповідності в установленому порядку.
Позивач згідно Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 923 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. N 534) звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровської області з заявою про видачу йому сертифікату відповідності на переобладнане нежиле в житлове приміщення.
На вказане звернення він отримав відмову від 21.01.2010 року за № П-11-110-18/22 в якій було зазначено, що зміна статусу приміщення не є підставою для вводу об’єкту в експлуатацію. Саме з цієї підстави йому не було видано сертифікат відповідності на переобладнане нежиле в житлове приміщення.
Рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради № 2944 від 26.08.2010 р. було замінено правовий статус вказаного приміщення і введено його до житлового фонду міста як квартиру № 45. Пунктом 2 цього рішення приміщення виключене з фонду нежитлових приміщень.
Однак в пункті 5 цього рішення було зазначено, що для оформлення права власності на вказане приміщення – вже квартиру - йому необхідно звернутися до КП ДМБТІ за підготовкою відповідного рішення виконкому міської ради. Однак згідно з цим пунктом таке звернення має відбутися після прийняття вказаного приміщення в експлуатацію. Але переобладнане приміщення не підлягає введенню в експлуатацію, оскільки воно не є об’єктом самочинного будівництва. Зміна статусу приміщення також не є підставою для вводу об’єкту в експлуатацію.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що для оформлення права власності на переобладнане позивачем приміщення не потребується його введення в експлуатацію.
Рішенням виконкому Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради від 19.06.2009 року № 263 спірне приміщення АДРЕСА_1 визнане придатним для проживання з затвердженням акту районної технічної комісії.
Отже, спірне приміщення, що знаходиться у будинку житлового комплексу «Первозванівський» літ. А-5 на 4-му поверсі, є квартирою, яка відповідає усім вказаним вимогам і не потребує введення її в експлуатацію.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 209, 212, 214, 215,224-226 ЦПК України
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 285,5 кв.м., яка складається з: хола-вітальні - 103,1 кв.м., санвузлів – 1,7 кв.м., 7,0 кв.м., 17,0 кв.м., житлових кімнат – 28,6 кв.м., 25,4 кв.м., 39,6 кв.м., шаф – 8,2 та 1,9 кв.м., лоджій – 4,1 та 48,9 кв.м.
Рішення може бути оскаржене протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, шляхом подачі заяви про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя О. І. Максименко
- Номер: 22-ц/803/9568/19
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-3925/10
- Суд: Дніпровський апеляційний суд
- Суддя: Максименко Олександр Іларіонович
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.10.2019
- Дата етапу: 15.10.2019