Судове рішення #12056955

                                                           2-а-56\2010

                                             

                                                ПОСТАНОВА

                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2010 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді Тончук Р.І.

при секретарі Придачук Г.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Славуті адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та місті Славута про визнання права на пільгову пенсію та зобов»язання призначити пенсію на пільгових умовах,

                                                  встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління пенсійного фонду України в Славутському районі та місті Славута про визнання права на пільгову пенсію та зобов»язання призначити пенсію на пільгових умовах. В обгрунтування своїх вимог посилається на те, що з 1975 року по 1999 рік працював трактористом у Ганнопільському відділенні «Сільгосптехніка» та Славутській  райсільгоспхімії(в даний час ВАТ»Славутське підприємство «Агрохім»), а після цього трактористом у сільгосподарському підприємстві ім. 1 Травня у с. Киликиїв Славутського району, звідки звільнений у 2003 році. У зв»язку з тим, що  понад 25 років пропрацював трактористом і безпосередньо був зайнятий у виробництві сільськогоподарської продукції, він відповідно до ст.. 13 п.»в» Закону України»Про пенсійне забезпечення» має право на пенсію за віком на пільгових умовах, тобто, по досягненні 55 років. Однак, управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та місті Славута відмовило йому у призначенні пенсії на таких умовах у зв»язку з відсутністю первинних документів, що стверджували б його роботу трактористом у колгоспах району за період роботи у ВАТ «Агрохім». Вважає відмову безпідставною, оскільки  стаж його роботи стверджується записами у трудовій книжці. Уточнюючу довідку ВАТ «Агрохім» надати не може через знищення документів по закінченню терміну зберігання, крім того, підприємство припинило свою діяльність, в чому немає його вини.

Відповідно до п. 17 Порядку підтвердження трудового стажу... за відсутності документів і неможливості їх одержання внаслідок відсутності архівних даних наявний трудовий стаж може бути підтверджено показаннями не менше 2-х свідків.

Просить визнати  за ним право на пільгову пенсію, як тракториста-машиніста, безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, встановити, що період його роботи трактористом з 1.11.1979 року по 1999 рік підлягає зарахуванню у пільговий стаж та зобов»язати відповідача призначити йому пенсію на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України»Про пенсійне забезпечення» з дня звернення із заявою про призначення пенсії.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав.

Представник відповідача Крутенчук І.І. позову не визнав, давши пояснення про те, що  що обов»язковою умовою призначення пенсії на пільгових умовах є наявність первинних документів , що містять відомості про зайнятість особи на роботах, визначених у п. «в» ст. 13 Закону України»Про пенсійне забезпечення, на підставі яких підприємства видають довідки встановленого зразка, уточнюючі характер роботи. При перевірці обгрунтованості видачі ВАТ» Славутське підприємство»Агрохім» довідки № 6 від 15.01.2008 року було встановлено відсутність первинних документів,що стверджували б факт роботи позивача трактористом, безпосередньо зайнятим у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах та інших підприємствах сільського господарства, а тому періоди його роботи на посаді тракториста у ВАТ»Агрохім» зарахувати  до  стажу роботи, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відсутні.

Просить в позові відмовити.

Представник третьої особи ВАТ» Славутське підприємство»Агрохім» у судове засідання не з»явився,хоча про день та час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Причин неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 1 .11.1979 року по 19.03.1999 року працював трактористом у ВАТ Славутське підприємство «Агрохім»(до перейменування у 1997 році – Славутська райсільгоспхімія». Це стверджується  копією трудової книжки позивача, поясненнями свідків ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 Обидва свідки ствердили. що вони працювали разом з позивачем з 1975 року трактористами у Ганнопільському відділенні «Сільгосптехніка», а у 1979 році  ОСОБА_1був переведений у Славутську райсільгоспхімію, яка у 1997 році перейменована у  ВАТ»Славутське підприємство «Агрохім». В період роботи  у Славутській райсільгоспхімії та ВАТ Славутське підприємство «Агрохім»  ОСОБА_1 постійно був зайнятий на сільськогосподарських роботах у колгоспах району, зокрема,  колгоспах ім. Леніна с. Ганнопіль,  1 Травня с. Киликиїв,»Дружба» с. Лисиче та інших, тобто був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції. Їм, як трактористам, призначена пенсія на пільгових умовах.  Факт роботи  свідків трактористами стверджується оглянутими у судовому засіданні їх трудовими книжками. Факт роботи позивача трактористом Ганнопільського мехзагону Славутської райсільгоспхімії та ВАТ»Славутське підприємство «Агрохім» та зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції протягом повного польового періоду у колгоспах району також стверджується довідкою ВАТ «Славутське підприємство «Агрохім» від 15.01.2008 року № 6(а.с.22). Як вбачається з повідомлення голови правління цього підприємства  первинні документи списані по закінченню терміну їх зберігання(а.с.23).Саме у зв»язку з відсутністю первинних документів управлінням Пенсійного фонду України  в Славутському районі та місті Славута  період роботи позивача з 1.11.1979 рок+у по 19.03.1999 року  у Славутській райсільгоспхімії та  ВАТ « Славутське підприємство «Агрохім» не зарахований до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах. Однак, з врахуванням вищенаведених доказів цей період підлягає зарахуванню до такого стажу.

Відповідно до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМ України № 637 від 12.08.1993 року, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно трудової книжки позивача його загальний трудовий стаж становить понад 25 років, а стаж роботи трактористом  понад 20 років.  Уточнюючі дані щодо характеру роботи позивача зазначені у довідці ВАТ «Славутське підприємство «Агрохім» та підтверджені поясненнями двох свідків, які працювали разом з позивачем та мають про це відповідні документи. Такий порядок підтвердження трудового стажу передбачений п. п.17,18  Порядку... Отже, ОСОБА_1 має право на призначення пенсії відповідно до ст. 13 п»в» Закону України»Про пенсійне забезпечення», тобто по досягненні 55 років.

Керуючись  ст.ст. 9,11,14,159-163 КАС України, суд

                                  постановив:

позов задовільнити. Визнати , що ОСОБА_1  з 1 листопада 1979 року по 19 березня 1979 року працював у   Славутській райсільгоспхімії та ВАТ»Славутське підприємство «Агрохім»

 на посаді тракториста, безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції у колгоспах Славутського району протягом повних польових періодів та зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та місті Славута зарахувати ОСОБА_1  цей період до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ст. 13 п. «в» Закону України «Про пенсійне забезпечення» та призначити таку пенсію з дня звернення з заявою про призначення пенсії.

Постанова може бути оскаржена до Львівського  апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Головуючий:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація