Судове рішення #12054361

               

                 Справа № 2 – 392/2010 р.

              Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

14 вересня  2010  року         Тарутинський районний суд Одеської області у складі:

головуючого – судді                                                        Кравця Ю.І.

при секретарі                                    Забуновій О.О.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  цивільну  справу   за   позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

            Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 11 листопада 1981 року. Від сумісного подружнього життя мають повнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сумісне подружнє життя з відповідачем не склалося, разом не мешкають з червня 2009 року та не ведуть спільне господарство. Шлюб носить формальний характер.

            Від позивачки та відповідача надійшли клопотання про розгляд справи у їх відсутність, що відповідає положенням ч.2 ст.158 ЦПК України у зв’язку з чим в силу ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. При цьому відповідно до письмових заяв позивачка позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі, а відповідач позовні вимоги визнав та не заперечував проти розірвання шлюбу.

     Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що сім'я ОСОБА_2 розпалася, подружжя втратило один до одного відчуття любові й пошани, сторони тривалий час разом не мешкають та не ведуть спільного господарства. Формальне збереження шлюбу суперечить їх інтересам.

Визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    У відповідність зі ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.

У відповідність зі ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу.

           Відповідно до ст. 113 СК України, особа яка змінила своє призвіще у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

          Як вбачається із свідоцтва про одруження у зв’язку з реєстрацією шлюбу позивачка змінила призвіще на «ОСОБА_1» у якої до шлюбу було прізвище «ОСОБА_1». Позивачка виявила бажання, що викладене у письмовій заяві, після припинення шлюбу, іменуватися прізвищем «ОСОБА_1».

           Відповідно до ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

           Суд також вважає за необхідне роз’яснити, що згідно абз.2 ч.3 ст.115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

           Керуючись ст. ст. 110-115 СК України,  ст.ст. 10,57,60, ч.2 ст.158, ч.2 ст. 197, 209, 212-215, 224  ЦПК України, суд -

                  В И Р І Ш И В:

            Позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

            Шлюб, зареєстрований 11 листопада 1981 року виконавчим комітетом Петрівської Першої сільської ради Тарутинського району Одеської області, актовий запис   № 17,   між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 –  розірвати.

Після припинення шлюбу залишити за ОСОБА_1 її дівоче прізвище «ОСОБА_1».

Надіслати наявне рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили до відділу реєстрації актів цивільного стану Тарутинського районного управління юстиції Одеської області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

            Роз’яснити, що документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є наявне рішення суду про розірвання шлюбу, після набрання ним законної сили.

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення або отримання його копії.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

        Суддя:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація