Судове рішення #12053366

                                                              Справа № 2-3129

                                                                                                                                              2010 рік

У   Х   В   А   Л   А

І М Е Н Е  М      У К Р А Ї Н И

    18 серпня 2010 року.                     Шевченківський районний суд м.Чернівців в складі:

                                      головуючого судді     -       Кирилюк Л.К.

                                      при секретарі              -       Палилюлько Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів, -  

В С Т А Н О В И В :

   

В квітні 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду  позовом до відповідача ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів.

    Посилалась на те, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі з 14 листопада 1999 року, який було розірвано рішенням суду, розірвання шлюбу зареєстровано 09 січня 2007 року у відділі РАЦС Чернівецького міського управління юстиції та нею змінено прізвище на дівоче ОСОБА_1.

Від шлюбу у них є неповнолітня дитина: донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу донька проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні.

Відповідач вихованням доньки не займався, матеріальну дитину не надавав, не піклувався про її духовний та фізичний розвиток.

Ухвалою Садгірського районного суду м. Чернівці від 16 червня 2006 року затверджено мирову угоду, згідно умов якої відповідач зобов'язаний виплачувати їй на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти, щомісячно в розмірі 500 грн. до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач вкрай безвідповідально відносився до своїх обов'язків по сплаті аліментів, перераховує аліменти не в повному обсязі та з великою затримкою і заборгованість зростає. На даний час відповідач зареєстрований як приватний підприємець, має нерегулярний дохід, а тому має можливість і зобов’язаний утримувати свою малолітню доньку.

Вона кожного місяця витрачає на дитину значні кошти на покупку одягу, взуття, їжі, шкільного приладдя, обіди в школі, проїзд в школу та зі школи, медичне забезпечення, сплату комунальних платежів, тому їй важко утримувати доньку одній.

Просить збільшити розмір аліментів та стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, збільшивши їх розмір до 1200 гривень щомісячно з дня подання заяви і до повноліття дитини.

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявила клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

    Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви про залишення заяви без розгляду.    

В травні 2010 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з зустрічним позовом до відповідачки ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів.    

Посилався на те, що дійсно ухвалою Садгірського районного суду м. Чернівців від 16 червня 2006 року затверджено мирову угоду, згідно умов якої він сплачує аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно в розмірі 500 грн. до досягнення дитиною повноліття. На час подачі позову у нього немає заборгованості зі сплати аліментів, оскільки він своєчасно передає гроші позивачці. Також відповідно до умов мирової угоди ОСОБА_1 зобов'язалась вносити на рахунок, відкритий на

ім'я дитини 200 грн. щомісячно, однак жодного разу не зробила цього.

Крім аліментів, він постійно приймає участь у додаткових витратах на утримання доньки, які пов'язані з розвитком її здібностей, а саме: ним оплачуються комп'ютерні курси в розмірі 50 грн. щомісячно, перебування дитини в групі подовженого дня при школі в сумі 120 грн. на місяць, за харчування в школі в розмірі 05 грн. на день і щотижня дає доньці кишенькові гроші на власні потреби, купує шкільне приладдя, одяг та взуття.

16 травня 2008 року між ним та ОСОБА_4 укладений шлюб, який зареєстрований у відділі РАЦС Заставнівського районного управління юстиції Чернівецької області. Від цього шлюбу мають доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто його сімейний стан змінився.

На даний час його дружина знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а отже перебуває на його утриманні, в зв'язку з чим змінився його матеріальний стан. Крім того, його матеріальне становище через економічну кризу погіршилось, в зв'язку з чим розмір його доходів значно зменшився і його річний дохід за 2009 рік склав 1505 грн. 90 коп.

Просить зменшити розмір аліментів, які встановлені та стягнути з нього аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку щомісячно до повноліття дитини.          

Позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 в судовому засіданні заявив клопотання про залишення його зустрічної позовної заяви без розгляду.

 Відповідачка за зустрічним позовом ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечували проти заявленого клопотання.

Згідно ст. 207 ч.1 п.5 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.

    Суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів належить залишити без розгляду, так як це волевиявлення позивачки, а також зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів також належить залишити без розгляду, так як це волевиявлення позивача.  

    На підставі викладеного та керуючись п.5 ч.1 ст.ст. 207, 209, 210 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

    Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів та зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів залишити без розгляду.    

             

  На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівців протягом п'яти днів з дня її проголошення.

                                  СУДДЯ                                                        Л.К.КИРИЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація