Судове рішення #12053357

                                                                                                                                                        Справа № 2-3073

                                                                           2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    16 серпня 2010 року.                  Шевченківський районний суд м. Чернівців в складі:

                                        головуючого судді       -      Кирилюк Л.К.

                                        при секретарі                -      Палилюлько Н.О.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини ,  -          

В С Т А Н О В И В  :

В липні 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.  

Посилалась на те, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням суду, розірвання шлюбу зареєстровано 21 квітня 2010 року у відділі РАЦС Чернівецького міського управління юстиції. Від шлюбу у них є неповнолітня дитина: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу син проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні. Відповідач старається стабільно надавати допомогу на утримання сина, але невідомо чи в подальшому він буде надавати таку допомогу.

Відповідач офіційно працює оператором заправних станцій в Чернівецькій філії ТОВ "Континент Нафто Трейд", має регулярний дохід, здоровий, у нього інших дітей, а також непрацездатних батьків немає, стягнень за виконавчими документами з нього не проводиться, тому він має можливість і зобов’язаний утримувати свого малолітнього сина.

Дитина здорова, не хворіє, тому не потребує додаткових витрат на утримання.  

Просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку щомісячно з дня подання заяви і до повноліття дитини.

Позивачка ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просить стягувати з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку щомісячно з дня подання заяви і до повноліття дитини з підстав, вказаних в позовній заяві, повністю підтвердивши викладені в ній обставини.

  Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, згоден сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, оскільки має регулярний заробіток, пояснив, що дійсно з позивачкою перебували в зареєстрованому шлюбі, але спільне життя не склалось, тому рішенням суду шлюб розірвано, дане розірвання зареєстровано 21 квітня 2010 року у відділі РАЦС Чернівецького міського управління юстиції. Від шлюбу мають сина ОСОБА_4, який проживає в даний час з позивачкою. Згоден за рішенням суду сплачувати аліменти в частці від заробітку, так як це його батьківський обов’язок, він є здоровим і може сплачувати аліменти на утримання сина в тому розмірі, який просить позивачка.

Заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України ухвалення в попередньому судовому засіданні судового  рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.      

Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням суду, розірвання шлюбу зареєстровано 21 квітня 2010 року у відділі РАЦС Чернівецького міського управління юстиції за актовим записом № 284. Від даного шлюбу у позивачки і відповідача є неповнолітній сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою ОСОБА_1 і знаходиться на її утриманні.

Відповідач ОСОБА_1 офіційно працює оператором заправних станцій в Чернівецькій філії ТОВ "Континент Нафто Трейд", має регулярний дохід, здоровий, у нього інших дітей, а також непрацездатних батьків немає, стягнень за виконавчими документами з нього не проводиться, тому він має можливість і зобов’язаний утримувати свого малолітнього сина, що підтвердив в судовому засіданні.

    Відповідно до вимог ст.ст. 180, 183 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    Відносно цих вимог закону судом встановлено, що відповідач офіційно працює, має регулярний заробіток, в зв’язку з чим суд вважає, що з відповідача на користь позивачки належить стягнути аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в частці від його заробітку в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно, з чим погодився і відповідач, задовольнивши повністю позовні вимоги.

Оскільки позивачка при зверненні з позовом до суду була звільнена від сплати судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а позовні вимоги задоволені, то суд вважає, що згідно вимог ст.ст. 81 ч.3 п.4, 88 ч.3 ЦПК України ці витрати належить стягнути з відповідача.  

На підставі викладеного, ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 208-209, 212-215, 218, 81 ч.3 п.4, 88 ч.3, 367 ч.1 п.1) ЦПК України, суд,  -

 

В И Р І Ш И В  :

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4  частини всіх видів його заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку щомісячно до повноліття дитини, починаючи з 22 липня 2010 року.  

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з   ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 гривні та витрати по оплаті інформаційно–технічного забезпечення розгляду справи в Шевченківському районному суді м. Чернівці в сумі 120 гривень.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівців протягом десяти днів з дня його проголошення.                                                          

 

                                 

СУДДЯ                                                             Л.К.КИРИЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація