Справа № 2-567 /2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2007 року . Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Гальченко О.О.
при секретарі - Пінчук 3.1.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання договору купівлі-продажу таким, що відбувся , визнання права власності на жилий будинок і земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу таким, що відбувся, визнання права власності на жилий будинок і земельну ділянку, посилаючись на те , що з відповідачем вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з 26.04.1980р. В 1997р. рішенням виконкому Супрунівської сільради Полтавського району на ім'я ОСОБА_2. було виділено земельну ділянку площею 0,16га під забудову житлового будинку. На цій земельній ділянці з 1997р. по 2000р. вони самочинно збудували житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1Полтавського району. Рішенням Полтавського райсуду від 07.12.2005р. самочинне будівництво було узаконено і за ОСОБА_2. було визнано право власності на вищезазначене домоволодіння. Крім цього згідно державного акту на право власності на земельну ділянку, виданого 27.05.2004р. Супрунівською сільрадою , відповідачу була передана у приватну власність земельна ділянка площею 0,16га для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Позивачці як дружині ОСОБА_2. повинна належати 1\2 частина домоволодіння, а також земельної ділянки для обслуговування частини домоволодіння. В січні 2007р. між нею та відповідачем була досягнута усна домовленість , що вона передає відповідачу гроші в сумі 90000грн. за половину домоволодіння і земельної ділянки, а він в нотаріальному порядку оформляє договір купівлі-продажу на її користь всього домоволодіння та земельної ділянки. Батьки позивачки дали їй відповідну суму грошей, які вона передала відповідачу, але він весь час зволікає з оформленням договору купівлі-продажу. Позивачка вважає, що повністю виконала умови договору купівлі-продажу і передала гроші відповідачу, а тому такий договір можна вважати дійсним. В зв'язку з тим, що відповідач ухиляється від оформлення договору, вона змушена звертатися з позовом до суду.
В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. повністю підтримала позовні вимоги , пояснивши, що всі умови за договором купівлі-продажу виконані нею - сплатила кошти за 1\2 частину домоволодіння і земельної ділянки. Але відповідач ухиляється від нотаріального оформлення договору, мотивуючи відсутністю в нього коштів на оформлення договору через скрутний матеріальний стан в даний час, надавши всі можливі докази на підтвердження своїх позовних вимог (а.с.5-16).
Відповідач позов визнав повністю, пояснивши, що в даний час не має коштів для нотаріального оформлення договору купівлі-продажу через скрутний матеріальний стан, а оформлення договору за кошти дружини для нього є принизливим, бо їх сім'я існує лише формально .
Суд, виходячи з наведеного, вважає, що рішення в справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову відповідачем, в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1. передала відповідачу кошти в сумі 90000 грн. за половину домоволодіння і земельної ділянки, а ОСОБА_2. має в нотаріальному порядку оформити договір купівлі-продажу на її користь всього домоволодіння і земельної ділянки, тобто сторони досягли згоди за всіма істотними умовами та позивачка повністю виконала умови договору купівлі-продажу. В зв'язку з тим, що відповідач ухиляється від оформлення договору, позивачка змушена звернутись з позовом до суду. Згідно ст. 656 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Згідно ч.2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору і відбулося повне або часткове виконання договору, суд може визнати такий договір таким, що відбувся, у цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. Тому позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Суд, заслухавши позивачку та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з цих підстав. Керуючись ст. ст. 220,655, 656,657 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 209, 212, 214-215 ЦПК України суд, -
2
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу 1\2 частини домоволодіння і земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель, розташованих за адресою : Полтавська область, АДРЕСА_1між ОСОБА_1та ОСОБА_2, таким, що відбувся.
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з господарськими будівлями по вул. АДРЕСА_1Полтавського району і області та на земельну ділянку площею 0,16га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за вищевказаною адресою. Що належала ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку від 27.05.2004р.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду.
- Номер: б/п
- Опис: визнання права власності на спадкове майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-567/2007
- Суд: Роздільнянський районний суд Одеської області
- Суддя: Гальченко О.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2007
- Дата етапу: 04.09.2007