2-3657/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2010 року м. Донецьк
Кіровський районний суд м. Донецька у складі:
судді Ларіної Н.О.,
при секретарі Мінченковій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа – ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4 третя особа - ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області про признання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є чоловіком її доньки ОСОБА_5. У 2002 році у відповідача виникла необхідність зареєструватися в м. Донецьку. В той період він був громадянином України. 29.01.2002 року він був зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1. ОСОБА_5 в даній квартирі зареєстрована не була. З моменту реєстрації до теперішнього часу в квартирі відповідач не проживає. В квартирі з 2002 року речей відповідача не має. Про не проживання відповідача працівниками ТОВ «Моноліт-Полімер Сервіс 2007» був складений Акт від 16 квітня 2010 року, в якому зазначено, що ОСОБА_4 в квартирі АДРЕСА_1 не проживає, його особистих речей в квартирі не має, комунальні послуги не сплачує. Позивачі являються власниками квартири на підставі свідоцтва про право власності на квартиру № 904 від 27.01.1999 року, виданого Представництвом Фонду державного майна України в м. Донецьку, зареєстрованого в КП БТІ м. Донецька 20.12.1999 р. за реєстровим № 174 в реєстровій книзі 6/20 дк-174/15/. Відповідач не є власником квартири. З 12.10.2006 року відповідач є громадянином Росії. Відповідач не заперечує проти зняття його з реєстрації з квартири АДРЕСА_1. Реєстрація відповідача порушує права позивачів як власників, перешкоджає у здійсненні права користування та розпорядження майном. Просять суд визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1 зі зняттям його з реєстраційного обліку.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в судове засідання з’явилися, позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Надав заяву завірену належним чином, в якій не заперечував проти зняття його з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку.
Зі згоди позивача суд постановляє по справі заочне рішення, що не суперечить вимогам ст.ст.224-226 ЦПК України
Суд, заслухав пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що з 2002 року по теперішній час ОСОБА_4 зареєстрований в АДРЕСА_1, що підтверджується випискою з домової книги. /а.с. 7/.
Актом про не проживання від 16.04.2010 року, виданого ТОВ «Моноліт-Полімер Сервіс 2007» підтверджується, що з вересня 2003 року по теперішній час ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в квартирі АДРЕСА_1 не проживає та його особистих речей в квартирі не мається, комунальні послуги він не сплачував. /а.с. 9/.
Крім того, судом встановлено, що з 12.10.2006 року ОСОБА_4 є громадянином Росії, що підтверджується копією паспорта громадянина Російської Федерації, в якому зазначене його місце реєстрації, а саме: Російська Федерація, м. Москва. /а.с. 19/.
Суд вважає за доцільне визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 зі зняттям його з реєстраційного обліку.
З таких обставин суд вважає позовну заяву задовольнити, так як вважає, що відповідач без поважної причини не проживає в спірному домоволодінні з вересня 2003 року та по теперішній час, тобто більше 6 місяців, з таких підстав відповідач втратив право користування вказаним житловим приміщенням.
Згідно ст.71 ЖК України право користування жилим приміщенням зберігається за особою протягом 6 місяців, а за період відсутності за постійним місцем проживання більш встановленого строку, тільки в передбачених законодавством випадках.
Відповідач не проживає за місцем постійного проживання більш 6 місяців без поважної причини і згідно з вимогами ст.71 ЖК України втратив право користування жилим приміщенням.
Якщо відповідач без поважних причин не проживає на спірній площі більш строків, які встановлені законом, його може бути визнано таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи, яка втратила право користування жилим приміщенням у зв’язку з відсутністю цієї особи понад встановлених строків проводиться у судовому порядку.
У відповідності до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача та членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців. В судовому засіданні було встановлено, що відповідач без поважних причин з вересня 2003 року не проживає в АДРЕСА_1, в квартирі не з’являється, майна та речей відповідача в квартирі не мається, витрати по квартирі не несе, та у відповідача не було наміру проживати в спірному домоволодінні, тому суд вважає визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
Керуючись ст.71, 72, 163 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 57, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа – ВГІРФО Кіровського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 з послідуючим зняттям з реєстраційного обліку.
Заочне рішення може бути переглянуто прийнявшим його судом по письмовій заяві відповідачів. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана в межах 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення рішення.
Суддя Н.О. Ларіна