Справа № 2а-3179-2010 року
У Х В А Л А
22 листопада 2010 року Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси С.Є. ТОКОВА, розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1, про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон,
В С Т А Н О В И В:
Центральний відділ державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції звернувся з позовом до суду, в якому просить винести ухвалу, якою встановити тимчасове обмеження у праві на виїзду громадянина ОСОБА_1 за кордон та заборонити видачу закордонного паспорту.
Як зазначено у пункті 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Умови та порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку встановлюються Законом України «Про виконавче провадження».
Вказаним Законом право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не встановлено.
Частиною 2 статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» право на звернення державного виконавця (відділу державної виконавчої служби) до суду із заявою про тимчасове обмеження права виїзду боржника у виконавчому провадженні не передбачено.
Згідно з цією нормою громадянинові України, який має паспорт може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Посилань на те, що така відмова (а не тимчасове обмеження, про яке йдеться у позовній заяві) здійснюється за ухвалою адміністративного суду, стаття 6 вказаного Закону не містить.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, позовна заява Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Тому суд рекомендує позивачу звернутися до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 109, 165 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Відмовити Центральному відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції у відкритті провадження у справі за його позовом до ОСОБА_1, про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон.
Роз’яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
ГОЛОВУЮЧИЙ :