Судове рішення #12049707

                                                                                                                               Справа № 2-4903/10

                                                                                                                                              2010 р.

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2010 р.                                                                                       м. Білгород-Дністровський

Білгород – Дністровський міськрайонний  суд  Одеської області у складі:

           головуючого – одноособово судді  Толкаченко О.О.,

 при секретарі – Ткаченко О.М.,

 розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про поновлення строків для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про поновлення строків для прийняття спадщини, а саме просить суд визначити йому додатковий строк тривалістю в два місяця для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері – ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Козацьке, Білгород-Дністровського району, Одеської області.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача - Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області у судове засідання не з’явився, але надав до суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, та зазначив, що проти задоволення позовних вимог не заперечують.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача – ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ЖД № НОМЕР_1, яке видане 09 березня 2000 року відділом реєстрації актів громадянського стану Білгород-Дністровського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 26.

При житті ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений завідуючим Білгород-Дністровськой районной державной нотаріальной контори Одеської області Сминтинною І.В. та зареєстрований в реєстрі за № 2-1964, згідно якого ОСОБА_2 заповідала на випадок її смерті своє майно позивачу - ОСОБА_1.

Після смерті матері ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Як передбачено законодавством, позивач ОСОБА_1 в шестимісячний строк звернувся до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини, після чого він отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом та оформив право власності на вказаний житловий будинок.

Однак, в 2008 році позивачу ОСОБА_1 стало відомо, що на ім’я його матері, як члена колективного підприємства «Україна» с. Козацьке, 13.12.2007 року було видане свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії КАЗ № НОМЕР_2.

Таким чином, окрім житлового будинку, після смерті матері залишилася спадщина у вигляді зазначеного вище майнового паю, однак оскільки відомо про нього стало лише нещодавно, оформити його на своє ім’я позивач не може, у зв’язку з чим і звернувся з відповідною позовною заявою до суду.

Згідно ст. 1261 ЦК України - у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України – спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України -  за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ч.3 ст. 1272, ст. 1262, ч. 1, 5 ст. 1268   ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213, 214-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну ОСОБА_1 до Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про поновлення строків для прийняття спадщини – задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, на протязі двох місяців з моменту вступу в законну силу рішення суду.          

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення згідно.

Рішення набрало законної сили 26.10.2010 року.

Суддя:                                     /підпис/                                                   О.О. Толкаченко

         

   

        З оригіналом вірно:                                                                          

 Суддя                                                                                     О.О. Толкаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація