Судове рішення #12049700

Справа № 2-3198/10

                                                          2010 рік

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2010 року                                                                                         м. Білгород - Дністровський  

Білгород-Дністровський міськрайонний суд  Одеської  області у складі:

головуючого -  одноособово судді Толкаченко О.О.,                

при секретарі Ткаченко О.М.,

за участю: представника позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

    Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини, а саме просить суд стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ізмаїл, Одеської області, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ј частини усіх видів доходів, починаючи з дня пред’явлення позову до його повноліття.

Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився. Був повідомлен належним чином. Причина неявки суду невідома.

Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей при причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів постановляє заочне рішення. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що з 20 грудня 2003 року позивач ОСОБА_2 перебувала у шлюбі з відповідачем ОСОБА_3.

Від даного шлюбу у сторін народився син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-ЖД № НОМЕР_1, яке видане 14 квітня 2004 року третім відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси, актовий запис за № 203.

15 березня 2007 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії 1-ЖД № НОМЕР_2, яке видане 15 березня 2007 року тертім відділом реєсрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси, актовий запис за № 82.

Позивач ОСОБА_2 вказує, що з часу розірвання шлюбу ОСОБА_4 проживає в іншому місці, при цьому з того часу ухиляється від будь-яких дій по утриманню їхнього сина, не займається його вихованням і взагалі не цікавиться його проблемами і не надає ніяких коштів та будь-якої матеріальної допомоги. Зокрема, ще до офіційного розірвання шлюбу ОСОБА_4 в грудні 2004 року виїхав на постійне місце проживання до АДРЕСА_1, де і понині там постійно проживає та працює.

Позивач ОСОБА_2 вказує, що її заробітку недостатньо для утримання неповнолітнього сина, забезпечення його достатнього життєвого рівня і несення додаткових затрат, пов’язаних з його вихованням, вона не має можливості одержувати будь-які додаткові доходи.

В свою чергу Відповідач тривалий час працює на посаді керівника напрямку НR (робота з персоналом) Новосибірської філії МДМ Банку, тобто обіймає доволі високооплачувану посаду.

Відповідно до ст. 32 Протоколу від 29 березня 1997 року до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року права і обов’язки батьків та дітей, у тому числі зобов’язання батьків по утриманню дітей, визначаються законодавством Договірної Сторони, на території якої вони мають постійне спільне місце проживання, а за відсутністю постійного спільного проживання батьків та дітей їх взаємні права та обов’язки визначаються законодавством Договірної Сторони, громадянином якої є дитина. На вимогу позивача в аліментних зобов’язаннях застосовується законодавство Договірної Сторони, на території якої постійно проживає дитина.

Згідно ст. 17 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року у відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини;  стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатного чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред’явлення позову.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини є обгрунтовними, та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись  ч. 1, 2 ст. 182,  ст. 180, ч. 1 ст. 191 СК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -    

                                                          ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини – задовольнити.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ізмаїл, Одеської області, на користь ОСОБА_2, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ј частки заробітку (доходу) але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви, тобто з 16.04.2010 року і до повноліття дитини, тобто до 12 березня 2022 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

           

Рішення не набрало законної сили.

   

   

    Суддя:                                       /підпис/                                                                        О.О. Толкаченко

   

       З оригіналом вірно:

    Суддя                                 О.О. Толкаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація