У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-512
12 листопада 2010 року 2010 рік
Суддя Вільшанського районного суду
Кіровоградської області Гольша О.А.
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки та її подальшої щомісячної виплати ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки та її подальшої щомісячної виплати, посилаючись на те, що вона має статус дитини війни та має право на відповідні виплати в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Згідно ч.1 ст.107 КАС України суддя, після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи відповідає позовна заява вимогам , встановленим статтею 106 КАС України; чи належить розглядати позовну заяву в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку , то чиє підстави для її задоволення); чи не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно положень частини 2 статті 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України (із змінами і доповненнями , внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів » від 07.07.2010 року № 2453-VI) для звернення до адміністративного суду за захистом прав та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Частиною 1 ст.100 КАС України (із змінами і доповненнями , внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-VI) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала , не знайде підстав для поновлення строку. Поважними причинами для поновлення строку звернення визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач просить зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області нарахувати на її користь недоплачену їй як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2009 роки та зобов’язати вказане управління Пенсійного фонду України виплачувати зазначену щомісячну державну соціальну допомогу довічно.
Але норми законодавства, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, є загальновідомими та діяли у період отримання позивачем соціальної допомоги. Рішення Конституційного суду від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 було офіційно опубліковане 27.07.2007 року в Офіційному віснику України №52 . Таким чином, позивач мала можливість дізнатися про порушення її права з моменту оприлюднення зазначеного рішення Конституційного суду, але звернулась до адміністративного суду з відповідними вимогами лише 11 листопада 2010 року, тобто з порушенням встановленого ст.99 КАС України строку звернення. Отже, поважність причин пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав позивач не надала. Юридична необізнаність позивача не може бути визнана поважною для поновлення строку звернення до суду.
В зв’язку з цим, у суду відсутні підстави для поновлення позивачу строку звернення до адміністративного суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки та її подальшої щомісячної виплати.
Відповідно до ч.5 ст. 107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважності причин його пропуску.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 99 КАС України, ч.1 ст.100 , ч.5 , 7, 8 ст. 107, ст.165 КАС України (із змінами і доповненнями , внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів » від 07.07.2010 року № 2453-VI),
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 у клопотанні про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки та її подальшої щомісячної виплати .
Позовну заяву ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» за 2006-2009 роки та її подальшої щомісячної виплати – залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу, що залишення без розгляду позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернутися з відповідним адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважності причин його пропуску.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя