Судове рішення #12048905

                                                   

                                                                                               Справа №2-4946/10 р.

                                               Р І Ш Е Н Н Я

                                           ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

16 листопада 2010 року    

 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі :                           головуючого               Братасюка В.М.    

                                          за участю секретаря             Філіпенко Ю.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за позовом ОСОБА_1  до кредитної спілки “Галичина” про стягнення  коштів,-

                                           В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до відповідача  кредитної спілки “Галичина” про стягнення  коштів, посилаючись на те, що 09.01.2009 року між ними був укладений договір № 003 про внесення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок «Вклад Строковий», відповідно до якого він вніс на поточний рахунок спілки 26500грн. на строк  6 місяців до  09.07.2009 року, з виплатою 20 % річних. Після закінчення терміну дії договору ОСОБА_1 звертався до відповідача з вимогою про повернення йому коштів, однак отримав відмову. Просить стягнути  на його корить 26500грн. вкладу.

В судовому засіданні позивач  заявлені вимоги підтримав, зіславшись на мотиви, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача - КС «Галичина»  в судове засідання   не з’явився і про причини неявки суд не повідомив, хоча судом приймалися необхідні міри для належного його повідомлення про день, час та  місце розгляду справи.        

Згідно ч.1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання  відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. За даних обставин, суд вважає за можливе розгляд справи без участі відповідача з постановленням заочного рішення, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про права, обов'язки та фактичні взаємовідносини сторін, позивач проти такого вирішення справи не заперечує.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступні обставини.

09.01.2009 року між  КС «Галичина» та ОСОБА_1  укладено договір № 003 про внесення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок «Вклад Строковий»,  відповідно до якого позивач вніс на поточний рахунок спілки 26500грн. на строк  6 місяців до  09.07.2009 року, з виплатою 20 % річних.

Після закінчення терміну дії договору ОСОБА_1 звертався до відповідача із вимогою про повернення йому суми внеску за договором        № 003 про внесення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок «Вклад Строковий»,  однак  кошти йому повернуті не були.

Відповідно до ч.2 ст.1060 ЦК України за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.

Відповідно до ч.1 ст. 61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов”язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст.629 ЦК України договір є обов"язковим для виконання сторонами.

За вказаних обставин суд вважає, що відповідач  - КС «Галичина» порушив умови договору про внесення внеску члена кредитної спілки на депозитний рахунок «Строковий».

Аналізуючи вищенаведені обставини, суд приходить до переконання, що в даному випадку мають місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту,  шляхом стягнення з відповідача на користь ОСОБА_1 грошових коштів, внесених на  поточний рахунок спілки  в сумі  26500грн.,  а також 120 грн. понесених витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.

Судовий збір в користь держави стягнути з відповідача по справі.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 213, 215,  226, 292, 294 ЦПК України, ст.ст. 526, 629, 651, 1058 – 1061 ЦК України, Законом України "Про захист прав споживачів", суд,  –  

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з кредитної спілки «Галичина» на користь  ОСОБА_1  кошти, що внесені на  поточний рахунок спілки  в розмірі 26500грн., а також 120 грн. понесених витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з кредитної спілки «Галичина»  265 грн. судового збору в користь держави.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку  для подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення  заочного рішення до  апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський  міськрайонний суд.

Головуючий:        

  • Номер: 22-ц/785/7445/18
  • Опис: Гайдрик О.В - Київської районної адміністрації одеської м/р про визнання договору купівлі-продажу нежитлового приміщення дійсним тавизнання права власності на нежитлове приміщення
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-4946/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Братасюк Віктор Миколайович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.09.2018
  • Дата етапу: 24.09.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація