Справа № 2-3124
2010 рік
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 року. Шевченківський районний суд м. Чернівців в складі:
головуючого судді - Кирилюк Л.К.
при секретарі - Палилюлько Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення та стягнення недоотриманої допомоги, -
В С Т А Н О В И В :
В липні 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення та стягнення недоотриманої допомоги.
Посилався на те, що він є постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії, інвалід другої групи, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Згідно ст. 48 ч.4 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на одержання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, який визначається на момент виплати. Щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення.
За 2007, 2008, 2009 роки він отримав допомогу на оздоровлення в значно меншому розмірі в сумі 120 грн., ніж передбачено ст. 48 ч.4 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При виплаті щорічної допомоги на оздоровлення відповідач керується постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року, а не Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідачем порушено вимоги ст.19 ч.2 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а не підзаконними нормативно-правими актами Кабінету Міністрів України. Надання законодавцем такого права Кабінету Міністрів України не означає, що він встановлюючи такий порядок, може допустити звуження змісту та обсягу прав встановлених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються права громадянина, основи соціального захисту.
Згідно ст. 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" розмір мінімальної заробітної плати визначається виключно законом, а не підзаконними нормативно-правовими актами, на які посилається відповідач. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів і організацій незалежно від форм підпорядкування. Закони мають вищий юридичний статус у порівнянні з нормативно-правовими актами Кабінету
Міністрів України. Він звертався до відповідача з заявою про виплату щорічної соціальної
допомоги на оздоровлення в передбаченому законом розмірі, однак відповідач йому в цьому відмовив, вважає такі його дії неправомірними, тому змушений звернутись до суду за захистом своїх конституційних прав.
Просить визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради, зобов'язати проводити виплату на оздоровлення згідно ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та повернути різницю недоодержаних сум щорічної допомоги на оздоровлення в сумі 7240 грн.
За ініціативою суду на вирішення поставлено питання про закриття провадження у справі, оскільки даний позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, так як рішенням Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" № 1691-VІ від 18 лютого 2010 року, а тому дані вимоги підлягають розгляду в порядку КАС України.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував проти закриття провадження у справі.
Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Відповідно до ст. 205 ч.1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відносно цих вимог закону суд вважає, що належить закрити провадження у даній справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення та стягнення недоотриманої допомоги, оскільки рішенням Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року встановлено, що даний спір відноситься до публічно-правових спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, в порядку цивільного судочинства він не підлягає розгляду, а тому з даним позовом позивач вправі звернутись до суду в порядку адміністративного судочинства згідно вимог КАС України.
На підставі викладеного, рішення Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року та керуючись ст.ст. 205 ч.1, 206, 209, 210 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення та стягнення недоотриманої допомоги.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівців протягом п'яти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ Л.К.КИРИЛЮК