Справа № 2-5496-2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого – судді Пепеляшкова С.М.
при секретарі – Зінзівєр С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ізмаїльської міської ради про визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з вищезазначеним позовом та просять визнати за ними право власності на земельну ділянку площею 0,0279 га по АДРЕСА_1, припинити за ОСОБА_3 право власності на вищезазначену земельну ділянку, мотивуючи тим, що на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 20.10.2007 року вони є власниками житлового будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1. На підставі рішення Ізмаїльської міської ради № 994 від 27.12.1999 року земельна ділянка 0,0279 га по АДРЕСА_1 була передана безоплатно у приватну власність ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських будівель. Відповідно до Декрету КМУ «Про приватизацію земельних ділянок» №15-02 від 26.12.1992 року право власності ОСОБА_3 на земельну ділянку посвідчено рішенням виконкому, про що внесений запис у земельно-кадастрові документи. ОСОБА_3 право на отримання державного акту на право власності на земельну ділянку реалізувати не може, тому що вже не є власником домоволодіння. Відсутність держаного акту на право власності на земельну ділянку і неможливість його отримання позбавляє їх права отримати земельну ділянку у власність.
Відповідач представник Ізмаїльської міської ради в судове засідання не з’явився надав заяву з проханням справу розглянути за його відсутності.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни його цільовго призначення, у розмірах, встановлених договором.
Відповідно до ст.125 Земельного кодекса України право власності на землю виникає після отримання його власником документа, який посвідчує це право.
Як встановлено в судовому засіданні на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 20.10.2007 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 є власниками житлового будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1.
На підставі рішення Ізмаїльської міської ради № 994 від 27.12.1999 року земельна ділянка 0,0279 га по АДРЕСА_1 була передана безоплатно у приватну власність ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських будівель.
Відповідно до Декрету КМУ «Про приватизацію земельних ділянок» №15-02 від 26.12.1992 року право власності ОСОБА_3 на земельну ділянку посвідчено рішенням виконкому, про що внесений запис у земельно-кадастрові документи.
Державний акт на право власність на вказану земельну ділянку не видавався отримати його не надається можливим в зв’язку з тим, що ОСОБА_3 не є власником домоволодіння.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач визнав позов і обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню у відповідності до ст.61 ч.1 ЦПК України. Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.10,60,212,215 ЦПК України, ст.377 ЦК України, ст.125 ЗК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ізмаїльської міської ради про визнання права власності на земельну ділянку – задовольнити.
Припинити за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 0,0279 га по АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0279 га по АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: