Справа № 2-5352-2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого – судді Пепеляшкова С.М.
при секретарі – Зінзівєр С.В.
представника позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Ізмаїльської міської ради про припинення права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом та просить припинити право власності на земельну ділянку №АДРЕСА_1, площею 0,03 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, посилаючись на те, що на підставі рішення виконкому Ізмаїльської міської ради №1459 від 29 грудня 1997 року ОСОБА_3 – члену садового товариства №6 передана безоплатно в приватну власність земельна ділянка №АДРЕСА_1 площею 0,03 га для ведення садівництва. Вказаним рішенням їй рекомендовано замовити технічну документацію для видачі державного акту на право приватної власності на землю. 16 лютого 2008 року ОСОБА_3 звернулась до голови правління садового товариства №6 з заявою про відмову від земельної ділянки і членства в товаристві. Він вступив в члени садового товариства №6 замість вибулої з товариства ОСОБА_3, і з цього часу користується земельною ділянкою №АДРЕСА_1, як повноправний член садового товариства. На його ім’я виписана членська книжка, згідно якої він сплачує членські внески та інші затрати на утримання земельної ділянки. Проте власником вищезазначеної земельної ділянки продовжує вважатись ОСОБА_3 , оскільки її право власності посвідчено рішенням виконкому, про що внесений запис у земельно-кадастрові документи. Державний акт на право власності на спірну земельну ділянку ОСОБА_3 не отримала і можливість оформити належним чином право власності в неї вже втрачена в зв’язку з виходом із членів товариства. Відсутність держаного акту на право власності на земельну ділянку у її власника позбавляє його права отримати земельну ділянку у власність.
Відповідач представник Ізмаїльської міської ради в судове засідання не з’явився, надав заяву у якій просить справу розглянути за його відсутності, заявлені позовні вимоги визнає.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.125 Земельного кодекса України право власності на землю виникає після отримання його власником документа, який посвідчує це право.
Як встановлено в судовому засіданні на підставі рішення виконкому Ізмаїльської міської ради №1459 від 29 грудня 1997 року ОСОБА_3 – члену садового товариства №6 передана безоплатно в приватну власність земельна ділянка №АДРЕСА_1 площею 0,03 га для ведення садівництва. Вказаним рішенням їй рекомендовано замовити технічну документацію для видачі державного акту на право приватної власності на землю.
16 лютого 2008 року ОСОБА_3 подала в садове товариство №6 заяву про свій вихід з членів товариства. ОСОБА_2 вступив в члени садового товариства №6 замість вибулої з товариства ОСОБА_3, і з того часу користується земельною ділянкою №АДРЕСА_1, як повноправний член садового товариства.
Державний акт на право власності на спірну земельну ділянку ОСОБА_3 не отримала і можливість оформити належним чином право власності в неї вже втрачена в зв’язку з виходом із членів товариства. Відсутність держаного акту на право власності на земельну ділянку у її власника позбавляє позивача права отримати земельну ділянку у власність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач визнав позов і обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню у відповідності до ст.61 ч.1 ЦПК України. Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.10,60,212,215 ЦПК України, ст.ст.125, 126, 131 ЗК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 – задовольнити.
Припинити за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 0,03 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, земельна ділянка №АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: