Судове рішення #12044988

     

                                        Справа № 2-852/2010

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    10 листопада 2010 року Роздільнянський районний суд Одеської області:

у складі судді Бобровської І.В.,

при секретарі Яценюк О.А.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м.Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області про стягнення заборгованості ,  

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом до відповідача про зобов’язання Управління ПФУ у Роздільнянському районі провести перерахунок пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно діючому законодавству у відповідності зі ст.ст. 49,50 ч.4,54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з моменту вступу закону в силу та провести сплати по проведеному перерахунку, а також стягнення з відповідача 100 000 грн. спричиненої моральної шкоди.

Ухвалою суду від 25.06.2010р. провадження по справі було зупинено до розгляду Конституційним Судом України конституційного подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010р. № 1691-У1.          

09.11.2010р. позивач надав суду клопотання про закриття провадження по цій цивільній справі у зв’язку з внесенням змін до діючого законодавства та про розгляд заяви у його відсутність.

Розглянувши заявлені клопотання, суд прийшов до висновку про необхідність його задоволення.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010р. № 19-рп/2010р. визнано такими, що не відповідають Конституції України, норми Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010р. № 1691-У1 та Цивільно-процесуального кодексу України, якими справи, пов’язані з соціальними виплатами, що підлягали розгляду адміністративними судами,  було передано місцевим загальним судам для розгляду в порядку цивільного судочинства.  Вказані положення, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. З 09.09.2010р. відновлено дію положення КАС України, що діяло до набрання чинності З аконом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010р. № 1691-У1, зокрема, положення п.3 ч.1 статті 18, якими встановлювалося, що всі адміністративні спори фізичних осіб з суб’єктами владних повноважень з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Виходячи з наведеного, з 09.09.2010р. розгляд справ, пов’язаних з соціальними виплатами, віднесено до юрисдикції адміністративних судів.  

                   

     

Відповідно до ст. 205 ч.1 п.1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо  справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

     К еруючись ст. 205 ч.1 п.1 ЦПК   України,

                                                                                                                                                                                                                                                                              УХВАЛИВ:

Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області про стягнення заборгованості – закрити.

    Роз’яснити позивачу його право на звернення до суду з вказаним позовом в порядку адміністративного судочинства.  

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня проголошення ухвали або з дня отримання її копії, якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує.

Суддя :

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація