Судове рішення #12040987

Справа № 2-913/2010

      З А О Ч Н Е       Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

            22 листопада 2010 року                                                                   смт. Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., з участю секретаря судового засідання  Федорини А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Оржицької філії відкритого акціонерного товариства „Полтаваобленерго”, (далі ВАТ „Полтаваобленерго”) до ОСОБА_1 про  стягнення боргу за використану електричну енергію та стягнення збитків за не обліковане використання електричної енергії,

В С Т А Н О В И В:

9 листопада 2010 року Оржицька філія ВАТ „Полтаваобленерго” звернулася до суду із зазначеним позовом де зокрема зазначила, що між Оржицькою філією ВАТ «Полтаваобленерго»  (далі – Позивач), що іменується «Енергопостачальник» і ОСОБА_1  (далі – Відповідач), що іменується «Споживач», 07.07.2009 року  було укладено договір № 450092 про користування електричною  енергією (далі – Договір), на підставі  якого Енергопостачальник зобов’язується постачати власними мережами Споживачу електричну енергію у необхідних йому  обсягах потужністю 2,0 кВт. (кіловати) з граничним рівнем надійності, безпеки і якості. Споживач у свою  чергу зобов’язаний здійснювати своєчасну оплату спожитої електроенергії  за встановленими тарифами.

    Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для  населення затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 липня 1999 року (далі – Правила) Споживач  зобов’язаний своєчасно вносити плату за спожиту  електроенергію, та відповідно до п.20 Правил – розрахунковим періодом для  встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є календарний місяць. Плата  за спожиту протягом  розрахункового  періоду електричну енергію  вноситься  не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо Договором  не встановлено  іншого терміну.

    В п.5.1. Договору встановлено, що оплата  за електричну енергію  здійснюється відповідно до показань  приладу обліку згідно з діючим на час  оплати тарифами до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

    В обумовлений Договором термін відповідач не розрахувався за спожиту  протягом березня 2010 року електроенергію, що спричинило виникнення у нього  заборгованості у розмірі 41,71 грн. На момент подання цієї заяви  відповідач не погасив заборгованість.

             Крім цого, 20.03.2010 року під час проведення планової перевірки  працівниками Оржицької філії ВАТ « Полтаваобленерго» в помешканні  житлового будинку відповідача оглядом  на місці, виявлено порушення  передбачене п.48 Правил, а саме розкрадання електричної енергії у разі  самовільного підключення до електромереж і споживання електричної  енергії без приладів обліку, вчинене шляхом облаштування відкритої електропроводки на вводі в будівлю поза електролічильником  на окрему розетку (спожита таким чином електроенергія не обліковувалась), про що  складено акт №00008239. Факт вчинення зазначеного порушення Відповідач не  заперечував, що підтвердив своїми письмовими поясненнями до акта  про порушення Правил №00008239 від 20.03.2010, а саме вказав, що здійснив  накид у зв’язку з тим, що спрацьовували запобіжники при ремонті телевізора.

    Відповідно до розрахунку обсягу  та вартості електроенергії, не облікованої  внаслідок  порушення Споживачем Правил від 20.04.2010 року, збитки від розкрадання  електроенергії завдані Відповідачем складають 3915,73 грн. Вказаний розрахунок здійснений  на підставі п.3.5. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії,  не облікованої внаслідок  порушення  споживачами правил користування  електричною енергією, затвердженої  Постановою НКРЕ від  04.05.2006 № 562 обрахунок здійснено з дня останнього контрольного огляду  лінії електропостачання (листок  обходу від 25.06.2009 року) до дня  складання  акту про  порушення Правил. На момент  подання даної позовної заяви Відповідач  не  відшкодував завдані збитки.

    Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов’язання  має виконуватись належним  чином відповідно до умов Договору та вимог Кодексу  інших актів цивільного  законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв  ділового обороту або інших вимог , що звичайно ставляться  Невиконання  або неналежне виконання зобов’язання, згідно зі ст.610 ЦК України, означає його порушення. У разі порушення  зобов’язання, відповідно до  ч.1 ст.611 ЦК України, настають правові наслідки, встановлені договором або  законом.

Просять стягнути з Відповідача на їх користь грошові кошти у розмірі 3915,73 грн. за спожиту та не обліковану електроенергію та 41,71 гривні боргу за спожиту обліковану  електроенергію, перерахувавши  їх на р/р 26036301375 філії Полтавського облуправління ВАТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ 25717271, МФО 331467, а також судові витрати.

      В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з тих же підстав.

            Відповідач   про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином,             про що свідчить розписка про одержання судової повістки, про причину неявки в судове засідання не повідомив. Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

07.07.2009 року  між  позивачем та відповідачем було укладено договір №450092 про користування електричною  енергією, на підставі  якого позивач  зобов’язується постачати власними мережами відповідачу електричну енергію у необхідних йому  обсягах, потужністю 2,0 кВт. з граничним рівнем надійності, безпеки і якості. Споживач у свою  чергу зобов’язаний здійснювати своєчасну оплату спожитої електроенергії  за встановленими тарифами.

    Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для  населення затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 липня 1999 року Споживач  зобов’язаний своєчасно вносити плату за спожиту  електроенергію, а відповідно до п.20 Правил – розрахунковим періодом для  встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є. календарний місяць. Плата  за спожиту протягом  розрахункового  періоду електричну енергію  вноситься  не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо Договором  не встановлено  іншого терміну.

    Пунктом 5.1. Договору встановлено, що оплата  за електричну енергію  здійснюється відповідно до показань  приладу обліку згідно з діючим на час  оплати тарифами до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

    В обумовлений Договором термін відповідач не розрахувався за спожиту  протягом березня 2010 року електроенергію, що спричинило виникнення у нього  заборгованості у розмірі 41,71 грн. До цього часу  відповідач не погасив заборгованість.

             Крім цього, 20.03.2010 року під час проведення планової перевірки  працівниками Оржицької філії ВАТ « Полтаваобленерго» в помешканні  житлового будинку відповідача оглядом  на місці, виявлено порушення  передбачене п.48 Правил, а саме розкрадання електричної енергії шляхом самовільного підключення до електромереж і споживання електричної  енергії без приладів обліку, вчинене шляхом облаштування відкритої електропроводки на вводі в будівлю поза електролічильником  на окрему розетку, про що  складено акт №00008239. Факт вчинення зазначеного порушення Відповідач не  заперечував, що підтвердив своїми письмовими поясненнями до акта  про порушення Правил №00008239 від 20.03.2010, а саме вказав, що здійснив  накид у зв’язку з тим, що спрацьовували запобіжники при ремонті телевізора.

    Відповідно до розрахунку обсягу  та вартості електроенергії, не облікованої  внаслідок  порушення Споживачем Правил від 20.04.2010 року, збитки від розкрадання  електроенергії завдані Відповідачем складають 3915,73 грн. Вказаний розрахунок зроблено  на підставі п.3.5. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії,  не облікованої внаслідок  порушення  споживачами правил користування  електричною енергією, затвердженої  Постановою НКРЕ від  04.05.2006 № 562. Розрахунок здійснено з дня останнього контрольного огляду  лінії електропостачання відповідно до листка  обходу від 25.06.2009 року до дня  складання  акту про  порушення Правил. На момент  подання даної позовної заяви Відповідач  не  відшкодував завдані збитки.

Відповідно до абз. 5 п. 48 „Правил користування електричною енергією для населення”, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. №1357, споживач несе відповідальність згідно із законом за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромережі і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно частини першої статті 1166 ЦК України, майнова шкода завдана неправомірними діями майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою яка її завдала.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, частиною 1 ст. 1166 ЦК України, „Правилами користування електричною енергією для населення”, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. №1357, «Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії,  не облікованої внаслідок  порушення  споживачами правил користування  електричною енергією», затвердженою  Постановою НКРЕ від  04.05.2006 № 562. суд -

В И Р І Ш И В:

Позов Оржицької філії відкритого акціонерного товариства „Полтаваобленерго” задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь Оржицької філії ВАТ „Полтаваобленерго”, 41 (сорок одну) грн. 71 коп. боргу за спожиту обліковану електричну енергію, 3915 (три тисячі дев’ятсот п’ятнадцять гривень) 73 коп. за спожиту не обліковану електроенергію, 51 грн. витрат по сплаті судового збору та 120 грн. витрат понесених на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а всього  4128 (чотири тисячі сто двадцять вісім) грн. 44 коп.

         Кошти стягнути на р/р 26036301375 філії Полтавського облуправління ВАТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ 25717271, МФО 331467.

    Рішення  суду  набирає  законної  сили  після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили  після   розгляду справи апеляційним судом.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції.

       Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація