Справа № 2-10488/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/ЗАОЧНЕ/
07 вересня 2010р. Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Сугачової О.О.,
за участю секретаря Нечаєвої К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення із останнього на користь закритого акціонерного товариства (далі ЗАТ) «Європейський страховий альянс» суму збитків в порядку регресу у розмірі 21034,48грн.
Обґрунтовуючи доводи позову представник позивача, який діє на підставі довіреності, зазначив, що 25.03.2007р. на вул.. Гв. Широнінців в м. Харкові сталося ДТП за участю автомобіля «ВАЗ-2103», д/н НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_1 та автомобілів «Тойота Ланд-Краузер», д/н НОМЕР_3, під керуванням водія ОСОБА_2 та «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3 Винним у скоєні ДТП визнано ОСОБА_1 30.01.2006р. між ЗАТ «Європейський страховий альянс» та представництвом «Зентіва Інтернешнл а.с.» укладений договір страхування транспортних засобів № 1003279, відповідно до якого СК зобов’язалась відшкодувати збитки, що могли настати у зв’язку із пошкодженням, знищенням чи втратою автомобіля «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1. В результаті ДТП автомобілю «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1 вчинено механічні ушкодження, вартість відновлювального ремонту складає 21034,48грн., у зв’язку з чим позивачем здійснено страхове відшкодування у зазначеному розмірі. Просить вимоги позову задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, будучи повідомленим про день та час розгляду справи належним чином, заяв про розгляд справи за його відсутністю не надав, тому суд зі згоди представника позивача розглядає справу у відсутності відповідача, постановляючи заочне рішення, що не суперечить вимогам ст..224 ЦПК України.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступного.
Так, судом встановлено, що 30.01.2006р. між ЗАТ «Європейський страховий альянс» та представництвом «Зентіва Інтернешнл а.с.» укладений договір страхування транспортних засобів № 1003279, відповідно до якого ЗАТ «Європейський страховий альянс» зобов’язалось відшкодувати збитки, що могли настати у зв’язку із пошкодженням, знищенням чи втратою автомобіля «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1 (а.с. 3-9).
25.03.2007р. на вул.. Гв. Широнінців в м. Харкові сталося ДТП за участю автомобіля «ВАЗ-2103», д/н НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_1 та автомобілів «Тойота Ланд-Краузер», д/н НОМЕР_3, під керуванням водія ОСОБА_2 та «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3, автомобілю останньої, в тому числі, спричинено механічних ушкоджень, що підтверджується довідкою УДАІ (а.с.13,14 ).
Згідно постанови Московського районного суду м. Харкова від 23.04.2007р. встановлено винним у вказаної ДТП ОСОБА_1 (а.с.22 ).
На вимогу «Зентіва Інтернешнл а.с.» як власника пошкодженого автомобіля дочірнє підприємство «Автотрейдинг-Харків» надав висновок про вартість відновлюваного ремонту автомобіля «Шкода Фабія Классік», д/н НОМЕР_1, який складає 21034,48грн. (а.с. 15-17)
На а.с. 9 міститься платіжне доручення № 5076 від 30.08.2007р. про виплату страхового відшкодування з боку позивача на користь страхувальника ЗАТ «Зентіва Інтернешнл а.с.» в розмірі 21034,48 грн.
Згідно вимог ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Отже, свої зобов’язання позивач перед страхувальником виконав.
Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про страхування» до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, яка отримала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдану шкоду.
Стаття 993 ЦК України зазначає, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Відповідно до ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Відповідно до п.22.1 ст. 22 ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільної правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третьої особи.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підтвердженими, тому позов підлягає задоволенню.
Згідно вимог ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст. 4, 10, 15, 60 88, 212-215 ЦПК України, Законом України «Про страхування», ст. ст. 526, 993,1191 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» суму збитків в порядку регресу в розмірі 21034 (двадцять одна тисяча тридцять чотири) грн.,48 коп..
Стягнути ОСОБА_1 на користь закритого акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» судові витрати, у вигляді 210 (двісті десять)грн., 34 коп. судового збору та 120 (сто двадцять)грн. витрат, пов’язаних з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м. Харкова, шляхом подачі протягом десяти днів з дня оголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отамання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя