Судове рішення #12040755

Справа № 2-1241/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

(заочне рішення)

23 листопада 2010 року                                   Срібнянський районний суд   Чернігівської області у складі:

    головуючої – судді  Ходіч В.М.,

    при секретарі – Роєнко А.В.,

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Срібне у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим будинком, -

в с т а н о в и в :

    01 жовтня 2010 року позивач звернувся до суду з цим позовом, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що він є одноосібним власником житлового будинку в смт.Дігтярі Срібнянського району по АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва №818 про право особистої власності на домоволодіння, виданого виконкомом Дігтярівської селищної Ради народних депутатів і зареєстроване Прилуцьким міжміським Бюро технічної інвентаризації під №129а 28.11.1989 року, у якому, як член сім»ї, у листопаді 2007 року зареєструвався ОСОБА_2, однак жодного дня взагалі він не проживав у його будинку, а після реєстрації виїхав у невідомому напрямку, не попереджаючи нікого про це, і до теперішнього часу жодним чином про своє місце знаходження або місце перебування позивача чи інших членів його сім»ї не повідомив. Зараз виникла потреба визначитись йому із своєю власністю, однак відповідач не бажає добровільно виписуватись з його будинку, тому він просить визнати його таким, що втратив право користування жилим будинком.

    У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

    Відповідач у судове засідання не з»явився з невідомої суду причини, хоча і повідомлявся судом про час та місце розгляду справи в установленому законом порядку, через оголошення у пресі.

    Вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

    Як встановлено судом, позивач з 28 листопада 1989 року має на праві власності будинковолодіння в смт.Дігтярі по АДРЕСА_1. 22 листопада 2007 року з його згоди в його будинку був прописаний (зареєстрований) товариш його сина – відповідач по справі, але жодного дня в їх будинку він не проживав, що підтверджується актом про не проживання особи за місцем реєстрації від 17.09.2010 року. Реєстрація була необхідна йому для проходження навчання на курсах водія в м.Прилуки. Жодного дня відповідач не проживав у будинку позивача і не виписується з його будинку з невідомої причини. Реєстрація відповідача в будинку позивача позбавляє його права оформити субсидію по оплаті комунальних послуг чи іншим чином розпорядитися своєю власністю.

    Відповідно до чинного житлового законодавства при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім”ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців. Громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

    Таким чином, враховуючи, що відповідач протягом останніх майже трьох років проживає за іншою адресою, ніяких стосунків з позивачем не підтримує, хоча й залишився зареєстрованим в його будинку, що перешкоджає йому у користуванні і розпорядженні своєю власністю, тому його слід визнати таким, що втратив право користування житловим будинком позивача, а спору між сторонами з приводу права власності на вищевказане будинковолодіння немає.

Оскільки позов задовольняється, то судові витрати підлягають відшкодуванню відповідачем на користь позивача.

Керуючись ст.ст.317, 319, 321, 325, 383, 391 ЦК України, ст.ст.71, 150, 156 ЖК України, ст.ст.88, 174, 208, 213-215, 224-227, 233 ЦПК України, суд –

в и р і ш и в :

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування будинком АДРЕСА_1 Срібнянського району Чернігівської області, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 - 8 (вісім) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору та 37 (тридцять сім) грн. у повернення витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

 Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.                                    

                                                                  Суддя

 

  • Номер: 22-ц/778/5890/15
  • Опис: про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до виконання аліментних зобов"язань
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1241/10
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Ходіч Валентина Михайлівна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.09.2015
  • Дата етапу: 04.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація