Судове рішення #1204024
Справа №2-0-30/07

Справа №2-0-30/07

Рішення

іменем України

21 лютого 2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого -судді                                                                  Верес М.Ф.

при секретарі                                                                            Чепура B.C.

з участю заявника                                                                    ОСОБА_1

представника Охтирської міської ради                                  ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: виконком Охтирської міської ради, Охтирська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту прийняття спадщини

Встановив:

Заявник свої вимоги мотивує тим , що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка при житті все своє майно заповіла йому, заявнику. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на жилий будинок АДРЕСА_1. Заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини він своєчасно не подав, так як вважав, що фактично прийняв спадщину, оскільки вступив в управління майном, користується будинком, провів ремонт, користується земельною ділянкою, сплачує комунальні послуги. Тому заявник просить суд винести рішення, яким встановити факт своєчасного прийняття ним спадщини.

В судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав повністю і суду пояснив, що дійсно після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року він прийняв спадщину фактично, вступив в управління майном, користується будинком, земельною ділянкою, провів ремонт, полагодив паркан, сплачує комунальні послуги.

Представник Охтирської міської ради в судовому засіданні суду пояснив, що Охтирська міська рада не заперечує проти встановлення факту своєчасного прийняття ОСОБА_1 спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2

Представник Охтирської міської державної нотаріальної контори до початку судового засідання надав суду письмову заяву, в якій Охтирська міська державна нотаріальна контора не заперечує проти встановлення факту прийняття спадщини ОСОБА_1 і просить справу розглянути без участі представника Охтирської міської державної нотаріальної контори.

Допитана в якості свідка ОСОБА_4 суду пояснила, що проживає по сусідству з заявником і підтверджує той факт, що ОСОБА_1 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року фактично, оскільки вступив в управління майном, користується будинком, земельною ділянкою, провів ремонт, полагодив паркан.

Суд проаналізував   матеріали справи, вислухавши   пояснення заявника,    вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Так судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, відкрилась спадщина на жилий будинок АДРЕСА_1. При житті ОСОБА_2 залишила заповіт на все своє майно на користь ОСОБА_1. Заявник після смерті ОСОБА_2 в шестимісячний строк розпорядився спадковим майном. Користується будинком, земельною ділянкою, доглядає за спадковим майном, сплачує комунальні послуги.

Згідно Ст. 549 ЦК України ( в ред. 1963 року) вважається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління майном або володіння.

 

Суд вважає, що дійсно такий факт необхідно встановити, оскільки , він має юридичні наслідки.

На підставі викладеного , керуючись Ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, ст. 549 ЦК України ( в ред. 1963 року), суд

Вирішив:

Вимоги заявника задовольнити повністю.

Встановити факт, що ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація