Справа № 2-350/07
Рішення
Іменем України
28 лютого 2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого -судді Верес М.Ф.
при секретарі Чепура B.C.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Охтирської міської ради , третя особа Охтирська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку на прийняття спадщини
Встановив:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 В установлений законом строк позивач не звернулася до нотаріальної контори із заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину, так як важко хворів її чоловік. Тому позивач просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її матері - ОСОБА_2
В попередньому судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала повністю і суду пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 В установлений законом строк вона не звернулася до нотаріальної контори із заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину, так як важко хворів її чоловік, потребував постійного догляду. Тому вона просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її матері - ОСОБА_2
Представник Виконкому Охтирської міської ради ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні пояснив суду, що Охтирська міська рада не заперечує проти визначення позивачці додаткового строку на прийняття спадщини.
Представник Охтирської міської державної нотаріальної контори до початку попереднього судового засідання надав суду письмову заяву, в якій Охтирська міська державна нотаріальна контора не заперечує проти визначення ОСОБА_1 додаткового строку на прийняття спадщини, справу прохали розглядати без участі представника Охтирської міської державної нотаріальної контори.
Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази, вважає що позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Так судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1
Враховуючи, що позивачка в шестимісячний строк не подала заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини, так як тяжко хворів її чоловік, потребував постійного догляду, позивачка знаходилася в стресовому стані, суд вважає причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною.
Згідно Ст. 1270 ЦК України передбачається шестимісячний строк для прийняття
спадщини.
Відповідно до Ст. 1272 ч. 3 ЦК України суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини особі, яка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини.
Суд вважає доцільним визначити позивачці додатковий строк для прийняття спадщини - два місяці.
На підставі викладеного , керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 212-215 ЦПК України ст. 1270, 1272 ЦК України , суд
Вирішив:
Вимоги позивачки задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерти її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1року - на два місяці до 14 травня 2007 року включно.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.