Судове рішення #1203881
№ 2-207/07

№ 2-207/07

Рішення

іменем України

7 березня 2007 р.                              Охтирський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого-судді                                                                            Білери П.П.

при секретарі                                                                                   Хмарській К.Ф.

з участю позивачів                                                                           ОСОБА_1

ОСОБА_2

ОСОБА_3

ОСОБА_4

представника третьої особи                                                             ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Охтирської державної міської нотаріальної контори про визначення ідеальних часток в квартирі яка є спільною сумісною власністю,суд

Встановив:

Позивачі свої вимоги мотивують тим , що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла ОСОБА_5, після її смерті відкрилась спадщина на частину в квартирі за адресою АДРЕСА_1 . Коли вони звернулись до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтво про право на спадщину , то їм було відмовлено та роз"яснено про судовий порядок визначення ідеальних часток квартири , яка є спільною сумісною власністю . 6 липня 1993 року Виконавчим комітетом Охтирської міської ради народних депутатів було видано „Свідоцтво про право власності на житло" , житлове приміщення було приватизовано і учасниками приватизації стали ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_5, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Виконавчий комітет Охтирської міської ради 6 липня 1993 року при видачі „Свідоцтва про право власності на житло" не визначив порядок часткової власності в спільній сумісній власності на квартиру, вони вважають , що кожний співвласник має право на 1/ 5 частину квартири . Так як позивачі без звернення до суду не можуть оформити спадщину , то вони змушені звернутись до суду з позовом про визначення ідеальних часток в квартирі яка є спільною сумісною власністю і просять суд визнати за кожним учасником приватизації 1/5 частину спільної сумісної власності.

Представник відповідача Охтирської державної міської нотаріальної контори , в судове засідання не з"явився , але надав суду заяву в якій просить справу розглядати без їхньої-участі.

Представник третьої особи , Виконавчого комітету Охтирської міської ради, ОСОБА_6 проти задоволення позовних вимог не заперечує .

Заслухавши осіб , які беруть участь у розгляді справи , дослідивши надані суду докази , суд вважає , що позов підлягає задоволенню , так як судом встановлено , що згідно до копії свідоцтва про право власності на житло від 6 липня 1993 року квартира за адресою АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_3 та ОСОБА_4

Таким чином , з викладеного вбачається , що між сторонами виникли цивільні правовідносини, згідно до Ст. 8 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду „ ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 була передана займана квартира у спільну сумісну власність .

 

Частка учасника спільної сумісної власності визначається при відкритті спадщини , і частки визначаються рівними .

Таким чином , суд приходить до висновку , що позовні вимоги позивачів слід задовільнити повністю.

На підставі вищеозначеного та керуючись Ст. 8 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду „ , Ст.ст. 10,60,212-215 ЦПК України , суд

Вирішив :

Позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Охтирської державної міської нотаріальної контори про визначення ідеальних часток в квартирі яка є спільною сумісною власністю - задовольнити .

Визначити кожному учаснику приватизації квартири , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , яка належить на праві спільної сумісної власності , в рівних частинах : ОСОБА_1 1/5 частину спільної сумісної власності ; ОСОБА_2 1/5 частину спільної сумісної власності ; ОСОБА_2, 1/5 частину спільної сумісної власності ; ОСОБА_4 1/5 частину спільної сумісної власності ; ОСОБА_5 1/5 частину спільної сумісної власності.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація