Справа №2-112/2007 p.
РІШЕННЯ
Іменем України
22 березня 2007 року Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Грузман Т.В, секретаря судового засідання Полуботько Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2прпо стягнення аліментів у зв"язку з навчанням в учбовому закладі
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2про стягнення аліментів у зв"язку з навчанням в учбовому закладі.
Позов мотивувала тим, що їх спільна повнолітня дитина - дочка ОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_1року народження проживає з нею і перебуває на її повному утриманні. На даний час дочка навчається на контрактній (платній) основі в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя з денною формою навчання, де розмір плати за весь строк надання освітньої послуги становить 11200,00 грн. Кожного семестру до 15 вересня та до 15 лютого вноситься плата готівкою в розмірі 1400 грн.
Прохала суд стягнути з відповідача аліменти в розмірі % частини всих видів доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дочкою 23-річного віку. У судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач вдруге на розгляд справи до суду не з"явився, поважність своєї неявки суду не повідомив.
Третя особа ОСОБА_4до суду не з'явилася, але надіслала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Суд з"ясувавши думку позивача, та на підставі ст. 224 ЦПК України, ухвалює рішення про винесення заочного рішення суду.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивачка має повнолітню дочку ОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_1року народження батьком якої є відповідач. Дочка проживає з матір"ю і перебуває на її повному утриманні. У 2006 році дочка вступила на навчання до Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, що підтверджується довідкою від 05.09.2006 року № 19. Згідно вказаної довідки вказана особа являється студентом І курсу. Навчання в даному навчальному закладі передбачається у денній формі, на контрактній основі, де розмір плати за весь строк надання освітньої послуги становить 11200,00 грн., про що укладено договір про навчання 3 06/448 від 29.08.2006 року. Кожного семестру до 15 вересня та до 15 лютого вноситься плата готівкою в розмірі 1400 грн.
2
Відповідно до квитанції від 29 серпня 2006 року № платежу: 2, платником -ОСОБА_3проведено оплату за навчання в розмірі 1402, 80 грн.
Як випливає з матеріалів справи стан здоров"я дочки задовільний, стипендію та заробітну плату не отримує, перебуває на повному утриманні матері.
Заробітна плата матері становить 11 "397.57 грн. за 2006 рік згідно довідки про доходи № 62 від 17.01.2007 року, середній заробіток складає 949,79 грн.. Матеріальне забезпечення повнолітньої дочки за рахунок матері є недостатнім.
Відповідач має задовільний стан здоров"я, працює та отримує заробітну плату. Інших дітей відповідач не має. Матеріалами справи не підтверджено наявність у відповідача непрацездатних осіб та надання відповідачем у добровільному порядку матеріальної допомоги дочці.
Статтею 199 СК України передбачено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв"язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Відповідно ст. 200 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні аліментів суд враховує:
1/ стан здоров"я та матеріальне становище дитини;
2/ стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів;
З/ наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4/ інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Сімейним кодексом України, а саме, ст. 188 передбачено, що батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.
Враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, суд бере до уваги матеріальний стан платника аліментів, його стан здоров"я, матеріальний стан позивача та третьої особи. При цьому враховано, що відповідач, як батько зобов'язаний утримувати свою дочку, яка потребує матеріальної допомоги. Судові витрати згідно ст. 88 ч. З ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача
Керуючись ст. ст. 182, 198, 199, 200 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 88 ч. З, 209, 212, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задоволити .
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, аліменти в розмірі 1\4 частини всих видів доходів, але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення нею 23-річного віку. Стягнення аліментів
3
проводити, починаючи з 06 лютого 2007 року до досягнення дитиною 23-річного віку.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справі в розмірі 7 грн. 50 коп, перерахування коштів здійснювати на реєстраційний рахунок:
Банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області,
Місце знаходження : м. Полтава, МФО 831019
УДК в Оржицькому районі,
Код за ЄДРПОУ 34698783
р\р:31212259700357
призначення платежу : 2205000 " Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах ІТЗ до Оржицького райсуду
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через оржицький районний суд.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом судового засідання і протягом трьох днів після їх повідомлення про підписання протоколу або після закінчення строку на підписання протоколу подавати свої письмові зауваження щодо неповноти або неправильності протоколу