Справа № 2-138
2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 р. сел. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючої судді Грузман Т.В. та при секретарі судового засідання Полуботько Я.О., розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про визнання права власності на спадкове нерухоме спадкове майно.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в Оржицький районний суд з позовом до ОСОБА_2 ОСОБА_3про визнання права власності на спадкове нерухоме спадкове майно .
Позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер її батько - ОСОБА_4. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді жилого будинку, та господарських споруд за адресою: АДРЕСА_1, земельного та майного паїв. За життя батько не зміг одержати свідоцтво про право власності на житлий будинок та інші господарські споруди. Після смерті батька вона та ОСОБА_2., ОСОБА_3являються спадкоємцями за законом. По причині відсутності свідоцтва про право власності на житловий будинок та інші споруди вона не може оформити свої права на спадкове майно.
Прохає суд визнати за нею право власності на жилий будинок з господарськими спорудами, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1Судові витрати в разі задоволення позову прохає не стягувати з відповідача.
В судовому засіданні позивач заявлений позов підтримав повністю
Відповідачі до суду не з"явилися, але на адресу суду надислали заяви в якій викладені прохання про розгляд справи без їх участі, заперечень щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 не мають.
Суд вважає, що наявних доказів по справі достатньо для розгляду справи без участі відповідача.
Суд, заслухавши позивача та його представника, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 24.05.2006 серія І-НОМЕР_1. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння за адресою : АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Чевельчанської сільської Ради від 14.02.2007р. № 49, відповідно до технічного паспорту від 20.12.2006 року, земельного та майнового паїв. За життя ОСОБА_4 не отримав правовстановлюючий документ на нерухоме майно. Спадкоємцями на майно покійного за законом являються ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_3. Від прийняття спадщини ОСОБА_2., ОСОБА_3. відмовилися. За відсутності вказаного правовстановлюючого документа, позивач, не може оформити в установленому законом порядку свої права на вказане майно.
Відповідно абз. З ч. 2 ст. 331 ЦК України якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно ст. 1299 ЦК України якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов"язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна / ст. 182 цього Кодексу /.
Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.
2
Відповідно ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов"язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.
Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду.
Згідно ст.1217 ЦК спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визначається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Керуючись ст. ст. 15, 16, 182, абз.3 ч.2 ст.331, 392, 1217, 1299 ЦК України, ст.ст.15, ч.1 ст. З, 31, 213-215,217 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задоволити.
Визнати право власності на жилий будинок та господарські споруди, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1, за ОСОБА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом судового засідання і протягом трьох днів після їх повідомлення про підписання протоколу або після закінчення строку на підписання протоколу подавати свої письмові зауваження щодо неповноти або неправильності протоколу