Справа №1-147
2007 р.
ВИРОК
ім'ям України
14 вересня 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Коваля Ф.І.
при секретарі Демчишиній Н.Г.
з участю прокурора Кисіля В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Деражня справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця і жителя с. Стара Гута Деражнянського району Хмельницької області, українця, громадянина України, освіта середня, перебуваючого в фактичних шлюбних відносинах, ніде не працюючого, на підставі ст. 89 КК України раніше не судимого,
за ст. 263 ч. 2 КК України,
встановив:
В кінці травня 2007 року ОСОБА_1 в с. Лисогірка Летичівського району знайшов виготовлений саморобним способом кастет, який є холодною зброєю ударно-дроблючої дії, і який він носив без передбаченого законом дозволу, що було виявлено працівниками міліції під час огляду одягу підсудного в Деражнянському РВ УМВС України в Хмельницькій області 24 липня 2007 року біля 19 год. 45 хв.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю і показав, що в кінці травня 2007 року біля клубу в с. Лисогірка він знайшов предмет, схожий на кастет, котрий відтак став носити при собі з метою використання для самооборони. 24 липня 2007 року у вечірній час він перебував у м. Деражня, де працівники міліції запропонували йому пройти до райвідділу міліції для складення адмінпротоколу. При огляді його одягу кастет був виявлений та вилучений.
Наведені обставини ніким та нічим не оспорюються.
Сумнівів в добровільності та істинності позиції підсудного немає.
Тому суд вважає винність підсудного доведеною повністю.
Судом кваліфікуються дії підсудного за ст. 263 ч. 2 КК України, як носіння кастета без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують його покарання.
Судом враховується, що ОСОБА_1 скоїв злочин, який є злочином середньої тяжкості.
Підсудний раніше судимий, проте судимості його погашені. Він позитивно характеризується за місцем проживання.
Щире каяття підсудного суд вважає обставиною, що пом'якшує його покарання.
Обставин, які б обтяжували покарання підсудного, судом не встановлено.
Враховуючи наведене в сукупності, суд вважає доцільним звільнити підсудного від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, а також, з огляду на ту обставину, що підсудний хворіє на хронічний алкоголізм, зобов'язати його пройти курс такого лікування згідно із ст. 76 КК України.
Підлягають відшкодуванню з підсудного судові витрати за проведення експертизи холодної зброї в розмірі 181 грн. 33 коп. на користь НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області.
Керуючись ст. ст. 321 - 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним і призначити йому покарання за ст. 263 ч. 2 КК України у вигляді одного року позбавлення волі.
На підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк на два роки та поклавши на нього обов'язки пройти курс лікування від алкоголізму і періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, а також повідомляти ці органи про зміну місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1. на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Хмельницькій області витрати за проведення судово-балістичної експертизи в розмірі 181 грн. 33 коп.
Речовий доказ по справі: кастет передати в УМВС України в Хмельницькій області.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1. залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Коваль Ф.І.