№6-215/2010р.
У Х В А Л А
Іменем України
16 жовтня 2010 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі: головуючого Процько Я.В.,
з участю секретаря Костиник О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі подання начальника Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції Благовісної І.Л. про примусове проникнення до житла, -
В С Т А Н О В И В:
На виконанні в Першому відділі державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції знаходиться виконавчий лист №2-2168 від 25.02.2008 року Тернопільського міськрайонного суду про стягнення з ОСОБА_2 в користь ТДТУ ім.Пулюя 4333,15 грн. заборгованості.
06.03.2008 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою зобов’язано боржника виконати рішення суду до 13.03.2008 року.
Боржником добровільно рішення суду не виконано.
17.03.2008 року державним виконавцем вчинено запити в ОДПІ в м.Тернополі, Тернопільську обласну державну адміністрацію державну технічного нагляду, ТзОВ «МБТІ», УДАІ УМВСУ в Тернопільській області, Тернопільську регіональну філію «Центр державного земельного кадастру», Тернопільське міське управління земельних ресурсів про наявність у боржника відкритих рахунків в банківських установах, рухомого та нерухомого майна, сільськогосподарської техніки та чи має боржник зареєстровані земельні ділянки.
З відповіді, отриманої з УДАІ м. Тернополя встановлено, що за боржником ОСОБА_2 транспортні засоби не зареєстровані.
З відповіді МБТІ з’ясовано, що ОСОБА_2 належить ј частини квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло виданого 05.03.1997 року згідно розпорядження органу приватизації № 21521 від 25.02.1997 року.
На неодноразові виклики на прийом до державного виконавця боржник не з’являється.
Виходом за місцем виконання рішення, за адресою АДРЕСА_1 встановлено, що перевірити майновий стан ОСОБА_2 не вдалося у зв’язку з відсутністю боржника, хоча останній повідомлявся належним чином. Про що свідчать акти державного виконавця від 17.02.2010 року, 05.04.2010 року, 12.08.2010 року та 02.11.2010 року.
16.11.2010 року начальник Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції Благовісна І.Л. звернулась в суд з поданням про примусове проникнення в квартиру АДРЕСА_1, ј частина якої належить ОСОБА_2
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень встановлених цим законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець має право при виконанні судових рішень безперешкодно входить на земельні ділянки, в жилі та інші приміщення боржників - фізичних осіб, проводити в цих приміщеннях огляд, за необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників органів внутрішніх справ, опечатувати ці приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там знаходиться та на яке за законом можливо звернути стягнення.
В силу вимог ч.1 ст. 376 ЦПК України, питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця.
Таким чином, проаналізувавши докази в їх сукупності, враховуючи те, що в ході примусового виконання рішення суду державним виконавцем Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції були вжиті заходи щодо проведення виконавчих дій стосовно перевірки майнового стану боржника, в результаті чого державним виконавцем були складені акти про неможливість проведення перевірки майнового стану боржника за вказаною адресою, безпосередньо в квартирі, ј частина якої належить боржнику, суд вважає, що подання є обґрунтованим, а тому його слід задовольнити та надати дозвіл на примусове проникнення в квартиру АДРЕСА_1, ј частина якої належить ОСОБА_2 для виконання рішення суду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 209, 210, 376, 293, 294, 295, 296 ЦПК України, п 5.6.9 Інструкції про проведення виконавчих дій, ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
У Х В А Л И В:
Подання задовольнити.
Надати дозвіл працівникам першого відділу Державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції на примусове проникнення в квартиру АДРЕСА_1, ј якої що належить ОСОБА_2 для виконання рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий підпис:
Копія вірна.
Суддя Тернопільського
міськрайонного суду Процько Я.В.