Справа № 2- 2713
2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2010 року Стаханівський міський суд Луганської області в складі:
головуючий: суддя Гончаров О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Стаханові справу за позовом ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення збитків
ВСТАНОВИВ
У суд міста Стаханова 15.06.2010 року з позовною заявою про відшкодування збитків звернулося ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», в якій вказало, що при перевірці 22.09.2009 року контролерами Серговської філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» справності обліку, електроустановок й електропроводки за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено, що відповідач, з метою зменшення оплати за фактично використану електроенергію порушив п.п. 42,48 Правил користування енергетичною енергією для населення шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення електроустановок до електричної мережі після попереднього відключення ( площа перетини мідного проводу 1,0 кв мм.)
Даними діями відповідач завдав шкоди енергопоставляючій організації. По даному факту правопорушення був складений акт про порушення споживачем ОСОБА_1 «Правил користування електричною енергією для населення» від 22.09.2009 року. Даний акт складено в присутності відповідача , і у встановленому порядку оскаржений не був.
Розмір заподіяних збитків, згідно складеного акту й Методики нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» становить 201.46 коп.
При повторному обстеженні 29.10.2009 року контролерами Серговської філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» справності обліку, електроустановок й електропроводки за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено, що відповідач, з метою зменшення оплати за фактично використану електроенергію порушив п.п. 42,48 Правил користування енергетичною енергією для населення шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення електроустановок до електричної мережі після попереднього відключення ( площа перетини мідного проводу 1,0 кв мм.)
Даними діями відповідач завдав шкоди енергопоставляючій організації. По даному факту правопорушення був складений акт про порушення споживачем ОСОБА_2 «Правил користування електричною енергією для населення» від 29.10.2009 року. Даний акт складено в присутності відповідача , і у встановленому порядку оскаржений не був.
Розмір заподіяних збитків, згідно складеного акту й Методики нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» становить 139,34 коп.
Пр обстеженні 05.01.2010 року контролерами Серговської філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» справності обліку, електроустановок й електропроводки за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено, що відповідач, з метою зменшення оплати за фактично використану електроенергію порушив п.п. 42,48 Правил користування енергетичною енергією для населення шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення електроустановок до електричної мережі після попереднього відключення ( площа перетини мідного проводу 1,5 кв мм.)
Даними діями відповідач завдав шкоди енергопоставляючій організації. По даному факту правопорушення був складений акт про порушення споживачем ОСОБА_2 «Правил користування електричною енергією для населення» від 05.01.2010 року. Даний акт складено в присутності відповідача , і у встановленому порядку оскаржений не був.
Розмір заподіяних збитків, згідно складеного акту й Методики нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» становить 362.23 грн.
Тому дану суму збитків та судові витрати по справі позивач просить стягнути з відповідачів.
Представник позивача Ю.Ю.Усов , що діє на підставі доручення №178 від 01.01.2010 року, надала заяву, де просив позов задовольнити, слухати справу за її відсутності, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений належним чином.
22.11.2010 року винесено ухвалу про заочний розгляд справи. Справа слухається в порядку ч.2 ст.197 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази матеріалів справи, вважаю позов підлягаючим задоволенню , тому що у відповідності зі ст. 623 ЦК України, боржник, що порушив зобов'язання, повинен відшкодувати всі збитки. Згідно ст. 26 ЗУ «Про електроенергетику» споживач енергії відповідає за порушення умов договору з енергопостачальником і правил користування електричною та тепловою енергією, виконання приписань державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної й теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року №1357
п.48. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за:
-прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію;
-порушення правил користування електричною енергією;
-ухилення або несвоєчасне виконання рішень та приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;
-розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку;
-пошкодження приладу обліку;
-розукомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів;
-насильницькі дії, що перешкоджають посадовим особам енергопостачальника виконувати свої службові обов'язки.
п.53. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження.
- в разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
-На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
-Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
-Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.
-У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду.
Таким чином виявленні порушення відповідачем Правил користування електричною енергією для населення , задокументовані у відповідності до вимог діючого законодавства.
Сума збитків, нанесених відповідачем, підтверджується документально прикладеним розрахунком, складеним відповідно до Методики нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електроенергією для населення», затвердженого постановою НКРЕ України від 29 грудня 1999 року №1416. Наданий в позові розрахунок є обгрунтованим, і відповідно ст. 64 ЦПК України приймається як допустимий письмовий доказ.
Порушення відповідачем Правил користування електроенергією підтверджено актами від 22 вересня, 29 жовтня 2009 року, 5 січня 2010 року , складених в присутності відповідачів, які застережень не надали, копія актів їм вручено , і акти відповідачами не оскаржені. Позивач звернувся з позовом 15.06.2010 року, тобто 3-х річний строк позовної давності не пропущено.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні , на користь якої постановлено рішення, суд стягує з другої сторони понесенні нею і документально підтверджені витрати.
В разі, якщо позивача звільнено при зверненні до суду від сплати судового збору, ці витрати потрібно стягнути з відповідача.
Витрати позивача на судовий збір необхідно стягнути з відповідачів солідарно в сумі 51 гривні, а витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. Всього витрати позивача, що підтверджені документально і підлягають стягненню, складають 171 грн.
Керуючись ст. ст. 10,11,60,212-215, 226 ЦПК України, ст. 623, 1193 ЦК України, ст. ст. 26, 27 ЗУ ««Про електроенергетику»,-
ВИРІШИВ:
Позов ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування збитків, - задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» збитки в сумі 201 гривня 46 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» збитки в сумі 501 гривня 57 копійок.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користьТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» судові витрати в сумі 171 гривня.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Стаханівський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.М.Гончаров