Справа № 2- 3187 /2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“15“листопада 2010 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі
головуючої – судді ЛУЦІВ-ШУМСЬКОЇ Н.Л.
при секретарі ТИМКОВИЧ С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3, про встановлення порядку користування квартирою,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить постановити рішення та встановити порядок користування приватизованою квартирою АДРЕСА_1. За цим рішеннм виділити їй в користування житлову кімнату пл.19,6 м кв., відповідачці ОСОБА_2 виділити житлову кімнату пл.9,8 м кв., залишити у спільному користуванні трьох співвласників кухню, коридор, ванну кімнату та туалет. В позовній заяві покликається на те, що співвласниками квартири є вона, відповідачка ОСОБА_2 та її чоловік ОСОБА_3 кожному з них належить по 1/3 ідеальній частці квартири. Рішенням Шевченківського районного суду від 08.06.2007р. встановлено порядок користування квартирою ОСОБА_4 ( тепер власником його частки є ОСОБА_3). Порядок користування квартирою між іншими двома співвласниками не визначався. З метою уникнення суперечок просить визначити порядок користування квартирою між нею та відповідачкою.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала повністю. Просить позов задовольнити.
Відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала, погодилася із запропонованим позивачкою порядком користування квартирою.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні взаємовідносини сторін, обставини справи, суд дійшов висновку про можливість прийняття визнання позову відповідачкою та задоволення позову з таких мотивів.
Квартира АДРЕСА_1 складається з 3-х житлових кімнат площею 19,6 м кв., 11,8м кв., 9,8 м кв., кухні, комунальних вигод загальною площею 68,70 м кв.
Співвласниками квартири є ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, який придбав частку квартири у ОСОБА_4 Кожному співвласнику належить по 1/3 ідеальній частці квартири.
Рішенням Шевченківського районного суду від 08.06.2007р. встановлено порядок користування квартирою ОСОБА_4, якому виділено у користування житлову кімнату площею 11,8 м кв. під літ.3 з лоджією площею 1,8 м кв. під літ.12, у користування ОСОБА_1 та ОСОБА_2. виділено житлові кімнати площею 19,6 м кв. під літ 8 та 9,8 м кв. під літ.6, лоджію площею 1,8 кв. м У спільному користуванні залишено приміщення кухні, коридору, ванної кімнати та туалету. Власником частки ОСОБА_4 став ОСОБА_3 Отже він має право на користування виділеною ОСОБА_4 часткою в квартирі.
Між сторонами склався порядок користування квартирою, за яким ОСОБА_1 займає кімнату площею 19,6 м кв., а кімнату пл.9,8 м кв. займає ОСОБА_2
Крім того, в квартирі зареєстрована та проживає дитина ОСОБА_2 та ОСОБА_3 – ОСОБА_5, 2001р.н.
Оскільки спірна квартира є спільною частковою власністю сторін, кожен зі співвласників може ставити питання про встановлення порядку користування цією квартирою.
Запропонований позивачкою порядок користування квартирою відображає фактичний порядок користування, що склався, не ущемляє інтереси сторін та малолітньої дитини. Тому суд вважає, що такий порядок користування житловими приміщеннями, кухнею та іншими приміщеннями квартири може бути закріплений судовим рішенням.
Суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачкою позову
Оцінюючи зібрані по справі в їх сукупності суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення. Між сторонами слід встановити запропонований позивачкою порядок користування квартирою.
У зв’язку із задоволенням позову з відповідачки в користь позивачки слід стягнути 37грн. витрат з ІТЗ, в доход держави стягнути 8,50грн. судового збору.
Керуючись ст.ст.8,10,57,58,60,88,208,209,212,215 ЦПК України, ст.ст.317,319,321 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_1 за яким :
- виділити в користування ОСОБА_1 житлову кімнату пл.19,6 м кв. під літ 8
- виділити в користування ОСОБА_2 житлову кімнату пл.9,8 м кв. під літ.6, лоджію площею 1,8 кв. м під літ.11.
У спільному користуванні ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 залишити кухню, коридор, ванну кімнату та вбиральню.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 37грн. витрат з ІТЗ, в доход держави стягнути 8,50грн. судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м.Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
СУДДЯ Н.Л. ЛУЦІВ-ШУМСЬКА