Судове рішення #12028902

Справа № 2-о-215-2010р.

РІШЕННЯ

Іменем України

11 листопада 2010 року  Феодосійський міський суд  Автономної Республіки Крим в складі: головуючого судді Лошакової Т.А.

при секретарі Шилової К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Феодосії справу за заявою ОСОБА_1 до заінтересованої особі Управління праці і соціального захисту населення Феодосійської міської ради про встановлення юридичного факту,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з заявою про встановлення факту одержання їм каліцтва, наскрізного осколкового поранення лівої ноги, отриманого в 1943 році в роки Великої Вітчизняної війни,  мотивуючи свої вимоги тім, що  1943 року, проживаючи на окупованій території в Краснодарському краї, під час бойових дій він одержав наскрізне осколкове поранення лівої ноги, що в наслідку стало причиною документально підтвердженого захворювання - руйнування суглобів поранень ноги, її вкорочення, зменшення обсягу гомілки, порушення кровообігу. Йому була призначена 2 група інвалідності від загального захворювання. Він пройшов всі необхідні медичні обстеження, однак Феодосійською лікарсько-консультаційною комісією зроблений висновок, що для зв’язку з ВВВ підстав немає. Просить на підставі медичних документів, акту судово-медичної експертизи й висновку травматологічного відділення Феодосійської міськлікарні встановити факт одержання їм каліцтва, наскрізного осколкового поранення лівої ноги, отриманого в 1943 році, у роки Великої Вітчизняної війни.

Представник заявника, який діє на підставі довіреності від 05.04.2010р., у судовому засіданні вимоги підтримав, пояснивши у відповідності до заяви.

Представник Управління праці і соціального захисту населення у судовому засіданні проти вимог не заперечує.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд знаходить заяву такою, що не підлягає задоволенню.  

Згідно ст. 256 ч. 2 ЦПК України, судом можуть встановлюватися факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових  прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 221 від 04.04.94р. затверджено Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності, згідно п. 8 п.п. 16 якого МСЕК установлює інвалідність внаслідок поранення, контузії або  каліцтва, пов'язаних з бойовими діями в період Великої Вітчизняної війни, чи з їх наслідками для осіб  до  16-річного  віку,  а  для  тих,  хто навчається, - до  18-річного  віку встановлюється відповідно до висновків лікувально-профілактичних закладів і  довідки органів соціального захисту населення чи інших державних органів з приводу цих подій.

      У  разі  незгоди  громадянина з рішенням районної, міжрайонної, міської медико-соціальної експертної комісії він  має право подати протягом місяця  письмову заяву до    Кримської республіканської, обласної, центральної міської МСЕК або до медико-соціальної експертної комісії, в якій проходив він огляд, чи  до  відповідного  управління  охорони  здоров'я.  Комісія,  що проводила огляд, або  управління  охорони  здоров'я  надсилають  в триденний термін з дня одержання заяви усі наявні документи  разом із  заявою  на  розгляд  Кримської  республіканської, обласної, центральної міської  медико-соціальної  експертної  комісії, яка протягом місяця з дня подання заяви проводить  повторний огляд хворого і приймає відповідне рішення.

Рішення Кримської республіканської, обласної, центральної міської МСЕК може бути оскаржено до МОЗ.

МОЗ за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну  експертизу доручає іншому складу Кримської республіканської, обласної або  центральної міської  МСЕК з урахуванням усіх наявних обставин повторно розглянути те питання, з якого оскаржується рішення, а також вживає інших заходів для забезпечення дотримання чинного законодавства під  час  проведення медико-соціальної експертизи.

Рішення МСЕК може бути оскаржено в судовому порядку.                        

При таких обставинах у судовому порядку не можуть встановлювати факт, з приводу якого заявник звернувся до суду, тому вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, на підставі ст.  256 ЦПК України, постанови Кабінету Міністрів України № 221 від 04.04.94р. «Про затвердження Порядку організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності», суд

вирішив:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 до заінтересованої особі Управління праці і соціального захисту населення Феодосійської міської ради про встановлення юридичного факту відмовити.

На рішення може бути подана апеляція в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів із дня проголошення через Феодосійський міський суд у порядку ст. 294 ЦПК України.

Суддя: підпис

Копія вірна: суддя -

секретар -

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація