Судове рішення #12028311

Справа № 2-588/10  

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

     18 жовтня 2010 року

Народицький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого – судді         Дубовика П.В.

з секретарем                       Івасенко М.В.

з участю

позивача             ОСОБА_1

відповідача         ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Народичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування будинком, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач просить встановити порядок користування житловим будинком АДРЕСА_1, виділивши йому в користування одну з кімнат, а кухню, коридор та інші підсобні приміщення залишити у спільному користуванні, мотивуючи тим, що він перебував з відповідачем ОСОБА_2 у шлюбі, який розірвано в 2010 році. Після цього відповідач  займає весь будинок, а йому немає де проживати.

Позивач вимоги підтримав і дав пояснення викладені в позовній заяві. Також пояснив, що будинок не приватизований і надався в користування його сім»ї Народицькою селищною радою.

Відповідач ОСОБА_2 позов не визнала і пояснила, що будинок надався Народицькою селищною радою їй в користування, в даному будинку вона проживає з двома дітьми, і що з позивачем неможливо проживати в одному будинку, так як між ними постійно виникають сварки та скандали. Будинок на даний час не приватизований.

Суд ,  заслухавши пояснення сторін та перевіривши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.3 ЦПК кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

     Позивач звернувся до суду з позовною заявою про встановлення порядку користування будинком.

     Відповідно ч.2 ст.10 ЦПК сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед  судом їх переконливості.

Ч.3 ст.10 ЦПК передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.  

07.11.1997 року позивач та відповідач зареєстрували шлюб. Згідно рішення виконавчого комітету Народицької селищної ради № 136 від 29.10.1999 року останньою виділено сім»ї ОСОБА_2, яка складається з 3 чоловік, житловий будинок в АДРЕСА_1, загальною жилою площею 72 кв.м. На час розгляду справи в суді в спірному будинку зареєстровані сторони по справі. 06.09.2010 року позивач та відповідач розірвали шлюб.

Зазначене сторонами не заперечується та підтверджується матеріалами справи, а саме копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1, копією рішення виконавчого комітету Народицької селищної ради № 136 від 29.10.1999 року, копією рішення Народицького районного суду від 06.09.2010 року про розірвання шлюбу.

Згідно довідки Народицької селищної ради № 259  від 18.10.2010 року житловий будинок в АДРЕСА_1, перебуває на балансі КП «Народичікомунсервіс», і був наданий в 1999 році виконкомом Народицької селищної ради для проживання сім»ї ОСОБА_2.

Чинне законодавство не передбачає встановлення порядку користування жилим приміщенням наймачами в будинках   державного і громадського житлового фонду, до якого належить будинок АДРЕСА_1. Аналогія в даному випадку застосована не може бути, оскільки користування жилою площею в будинках державного і громадського  житлового фонду врегульовано главою 2 розділу ІІІ ЖК України, а тому вимоги задоволені не можуть бути з вищевказаних підстав.  

 Позивач та відповідач звільнені від сплати судового збору на підставі п.18 ст.4 Декрету КМ України «Про державне мито». Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн. сплачено позивачем.

      Керуючись ст.ст. 3, 8, 10, 11, 60, 88, 196, 212-215, 217, 218  ЦПК України, суд, -

                  ВИРІШИВ :

     В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування житловим будинком відмовити за безпідставністю.

     На рішення   суду до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, може бути подано апеляційну скаргу   у такому ж порядку протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

              СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація