Судове рішення #12027453

 

Справа № 2-3877/10 р.

                       

        РІШЕННЯ

                                                  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 листопада 2010 р.  

Керченський міський суд  Автономної Республіки Крим

у складі головуючої

судді                  Кіт  М.В.

при секретарі   Лєсковій С.А.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні в м. Керч цивільну справу  за позовом публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором кредиту та звернення стягнення на заставлено майно,

Встановив:

У квітні 2010 р. публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»»  звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором кредиту та звернення стягнення на заставлено майно. Позовні вимоги мотивовані тим, що за кредитним договором про надання споживчого кредиту Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», був наданий ОСОБА_1  кредит в іноземній валюті в сумі 19 822 (дев'ятнадцять тисяч вісімсот двадцять два) дол. США 00 цнт. зі сплатою  12,00% річних.

Наданий позичальнику кредит забезпечений порукою, поручителем виступив ОСОБА_2, про що 05.08.2005 року укладено договір поруки, згідно якого поручитель несе солідарну відповідальність разом з позичальником

Через невиконання відповідачами   своїх зобов'язань за кредитним договором станом на 24.03.2010 р . загальний розмір заборгованості відповідачів перед позивачем становить 10 833 (десять тисяч вісімсот тридцять три) дол. США 93 цнт ., що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату складає 86 130 (вісімдесят шість тисяч сто тридцять ) грн. 79   коп.

Також у забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором були укладені договори застави , на підставі яких  відповідач надав в заставу належне йому майно , а саме: - автомобіль марки SКОDА модель ОКТАVІА ТОUR, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - хєтчбек, номер шасі - НОМЕР_7, державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

-  автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_6, державний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 21.03.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК;

-   автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір білий, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_8, державний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 30.06.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК.

Договором застави передбачено, що у разі порушення відповідачем зобов'язань за кредитним договором банк має право стягнути з позичальника суму боргу у тому числі шляхом звернення стягнення на предмет забезпечення.

Позивач просив стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ПАТ «УкрСиббанк» заборгованість в сумі 86 130 грн. 79 коп., шляхом звернення стягнення на заставлене майно, а саме: автомобіль марки SКОDА модель ОКТАVІА ТОUR, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - хєтчбек, номер шасі - НОМЕР_7, державний номер НОМЕР_1,  об’єм двигуна V 1984 B, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

-  автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_6, державний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 21.03.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК;

-   автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір білий, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_8, державний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 30.06.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК та стягнути з відповідачів судові витрати.

    В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилися, про слухання справи сповіщалися.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов можливо задовольнити у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено , що 05.08.2005 року відповідачка  ОСОБА_1 уклала  з Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», кредитний договір № 15К/АК/05, згідно якого отримала кредит у розмірі 19 822 (дев'ятнадцять тисяч вісімсот двадцять два) дол. США 00 цнт. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12,00% річних з кінцевим терміном повернення 05 серпня 2011 р.

В порушення ст..ст. 526, 527, 530 ЦК України та умов договору відповідачка належним чином свої зобов’язання не виконала.

Наданий позичальнику кредит забезпечений порукою ОСОБА_2, про що 05.08.2005 року укладено договір поруки №15К/АК/05.  

Згідно зі статтею 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

Також відповідно до ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Відповідно до пункту 2.2 договору поруки у випадку невиконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором, кредитор має право пред'явити свої вимоги безпосередньо до поручителя, які є обов'язковими до виконання.

Однак, взяті на себе зобов'язання за договором поруки відповідачем ОСОБА_2  також не виконані.

Станом на 24 березня 2010 року відповідачі мають  заборгованість перед позивачем у розмірі 86 130 (вісімдесят шість тисяч сто тридцять) грн.. 79 коп., що еквівалентно по курсу НБУ станом на 24.03.2010 р. 10 833 (десять тисяч вісімсот тридцять три) доларів США 93 цнт.

що складається із:

- заборгованості за основним та простроченим кредитом - 73 436 (сімдесят три тисячі чотириста тридцять шість) грн. 58 коп., що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату складає 9 237 (дев'ять тисяч двісті тридцять сім) дол. США 19 цнт.,

- заборгованості по процентам за користування кредитом - 9 962 (дев'ять тисяч дев'ятсот шістдесят дві) грн. 59 коп.; що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату складає 1 253 (одна тисяча двісті п'ятдесят три) дол. США 14 цнт.,

-  пені за несвоєчасне погашення заборгованості за кредитом - 2 731 (дві тисячі сімсот тридцять одна) грн.62 коп., що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату складає 343 (триста сорок три) дол. США 60 цнт.,

Відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК України та ч. 2 ст. 1054 ЦК України наслідками порушення боржником зобов’язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право Заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

У забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором з відповідачкою ОСОБА_1 05.08.2005 р.  був укладений  договір застави , на підставі якого  відповідачка надала в заставу банка належне їй майно , а саме: - автомобіль марки SКОDА модель ОКТАVІА ТОUR, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - хєтчбек, номер шасі - НОМЕР_7, державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

Також  25.02.2009 року між відповідачкою ОСОБА_1 та позивачем  був укладений договір застави , на підставі якого  відповідачка надала в заставу банка належне їй  майно , а саме : -  автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_6, державний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 21.03.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК;

-   автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір білий, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_8, державний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 30.06.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК.

Договором застави передбачено, що у випадку порушення Заставодавцем/Позичальником зобов’язань за кредитним договором, або за договором застави, Заставодавець зобов’язаний передати предмет застави Заставодержателю в заклад.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про заставу» за рахунок заставленого майна заставодержатель має право задовольнити свої вимоги в повному обсязі, що визначаються на момент фактичного задоволення. Заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов’язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано.

Також відповідно до п.5.7. Кредитного договору у випадку невиконання позичальником своїх зобов'язань по своєчасному поверненню кредиту та плати за кредит банк має право стягнути з позичальника суму боргу у тому числі шляхом звернення стягнення на предмет забезпечення.

Тому суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,88,212,213,215 ЦПК України, ст..ст. 16, 526, 527, 530, 549-553, 554, 590, 1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 19, 20 Закону України «Про заставу», суд     -                                                                      

                                                                       ВИРІШИВ:

            Позовну заяву публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором кредиту та звернення стягнення на заставлено майно - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» заборгованість за договором кредиту № 15К/АК/05 від 05 серпня 2005 року в сумі 86 130 (вісімдесят шість тисяч сто тридцять) грн.. 79 коп.

Звернути стягнення на автомобіль марки SКОDА модель ОКТАVІА ТОUR, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - хєтчбек, номер шасі - НОМЕР_7, державний номер НОМЕР_1,  об’єм двигуна V 1984 B, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;  автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір червоний, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_6, державний номер НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 21.03.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК;    автомобіль марки ГАЗ модель 32213-ПЕ-СПГ, 2005 року випуску, колір білий, тип транспортного засобу - автобус загального призначення, номер агрегатів - НОМЕР_8, державний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_1 на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 30.06.2006 року, виданого ДАІ ГУ МВС України в АРК .

Стягнути у рівних частках з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» судові витрати в сумі 981 (дев’ятсот вісімдесят одну грн..) 31 коп.

Рішення  може  бути оскаржено сторонами в  Апеляційний  Суд  АРК  через Керченський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя     - підпис -  Кіт М.В.

 Копія вірна: суддя -

 

Рішення законної сили не набрало.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація