Справа № 2-1546/2010 рік
РІШЕННЯ
Ім'ям України
11 листопада 2010 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
У складі: головуючого судді – судді Дунай Л.В.
при секретарі – Зубачевській О.А
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Верхньодніпровську
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-
Встановив:
До суду звернулася позивачка з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на наступне: 20 жовтня 2001 року вона вступила до шлюбу з відповідачем. Від сумісного шлюбу мають одну неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на її повному утриманні, матеріальної допомоги на утримання дитини у добровільному порядку відповідач не надає, тому вона просить стягнути аліменти з відповідача у розмірі 25% з усіх видів його доходів щомісячно.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить стягнути аліменти з відповідача у розмірі 25% з усіх видів його доходів щомісячно.
Відповідач в судовому засіданні визнав позов частково, згоден на стягнення аліментів у розмірі ј частини заробітку.
Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають частковому задоволенню з таких підстав:
Матеріалами справи встановлено, що сторони по справі знаходяться у шлюбі, зареєст-рованному 20 грудня 1991 року, від сумісного життя мають одну неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні у позивачки.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно статті 181 частина 3 Сімейного кодексу України – за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно з вимогами статті 182 Сімейного кодексу України – при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, а також інші обставини, які мають істотне значення.
Відповідач в судовому засіданні визнав позов частково, і просить стягувати аліменти з нього у розмірі ј частини заробітку, тому суд прийшов до висновку, що вимоги позивачки про стягнення аліментів можуть бути задоволені частково, і повинні бути стягнуті у розмірі ј частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісяця, починаючи з 22.10.2010 року, по день досягнення дитиною повноліття
У відповідності зі статтями 81, 88 ЦПК України – витрати на інформаційно-технічне забезпечення, а також державне мито повинні бути покладені на відповідача.
Керуючись ст. 84 Сімейного кодексу України, ст.ст.10,137,179 ЦПК України, суд -
Вирішив:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання однієї неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісяця, починаючи з 22.10.2010 року, по день досягнення дитиною повноліття
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 51 гривень, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 гривень.
Рішення суду згідно статті 367 п.1 ЦПК України в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду може бути оскарженим до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту його проголошення.
Головуючий: