Судове рішення #12025491

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    16 листопада 2010 року                         м. Івано-Франківськ

    Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

    головуючої           Ясеновенко Л.В.,

    суддів             Вакарук В.М., Фединяка В.Д.,

    секретаря         Сурмачевської У.С.,

    з участю:         сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «ВіЕйБІ Банк» про зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати за роботу у гірській місцевості за апеляційною скаргою ПАТ «ВіЕйБІ Банк» на рішення Яремчанського міського суду від 17 вересня 2010 року, -

в с т а н о в и л а:

Рішенням Яремчанського міського суду від 17 вересня 2010 року частково задоволено позов ОСОБА_1  до ВАТ «ВіЕйБІ Банк» про зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати за роботу у гірській місцевості.

Ухвалено зобов’язати ПАТ «ВіЕйБІ Банк» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до посадового окладу в розмірі 25% за роботу у гірському населеному пункті за період з 12.04.2007 року по 20.11.2007 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 року №648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах»

Постановлено також стягнути з ПАТ «ВіЕйБІ Банк» в дохід держави 17 грн. судового збору та 75 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.

У апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність рішення суду, та зазначає, що відповідно до п.1 постанови КМУ №648 підвищенню на 25% підлягають тарифні ставки та посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням КМУ або за його дорученням. Посадовий оклад позивача був вище посадового окладу, визначеного генеральною угодою як мінімальна гарантія оплати праці, а тому і не було підстав для нарахування 25% за роботу у гірському населеному пункті.

Крім того, позивач, перебуваючи у трудових відносинах з відповідачем не звертався з вимогою про нарахування підвищення до заробітної плати, як і не вимагав виплати такої надбавки і при звільненні з роботи.

________________________________________________________________________________

Справа № 22-ц-5904/2010 р.             Головуючий у 1 інстанції Гребик Л.В.

Категорія  53                     Суддя-доповідач Ясеновенко Л.В.

Відповідач також вказує на порушення норм процесуального права, оскільки суд прийняв до розгляду змінені позовні вимоги за відсутності викладення їх у письмовій формі відповідно до вимог ЦПК.  

Просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.  

    В судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав з мотивів, наведених у ній.

    ОСОБА_1 апеляційну скаргу визнав.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з таких підстав.

Встановлено, що з 19.10.2006 року по 20.11.2007 року ОСОБА_1  перебував у трудових відносинах з ВАТ «ВіЕйБі Банк», який 18.05.2010 року змінив найменування на ПАТ «ВіЕйБі Банк», і працював у відділенні №6 Івано-Франківської філії банку. Відділення №6 розташоване в м. Яремче, якому згідно Постанови Кабінету Міністрів України №647 від 11.08.1995 року «Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських» надано статус гірського населеного пункту.

12.04.2007 року позивач отримав посвідчення НОМЕР_1, згідно якого він має статус особи, яка проживає на території населеного пункту, якому надано статус гірського, і користується пільгами, встановленими Законом України про «Про статус гірських населених пунктів України» від 15.02.1995 року. Згідно ч.1 ст.6 зазначеного Закону умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 11 серпня 1995 р. N 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.

Також встановлено, що за час роботи позивача у відділенні ПАТ «ВіЕйБі Банк» посадовий оклад йому не підвищувався на 25%.

При таких обставинах справи суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Задовольняючи позов частково, суд виходив з того, що перерахунку підлягає заробітна плата, починаючи з 12.04.2007 року, тобто з часу отримання позивачем відповідного посвідчення.

Посилання відповідача у апеляційній скарзі на те, що позивач не звертався з проханням виплати 25% підвищення окладу, а отже не було підстав для нарахування зарплати з врахуванням такого підвищення, не заслуговують на увагу. Вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів передбачено безумовне підвищення посадових окладів на 25% і таке підвищення не ставиться в залежність від звернення працівника до керівника підприємства, установи чи організації з вимогою виплати підвищення.

Враховуючи вищенаведене, підстав для скасування рішення суду немає.

Керуючись ст. 307, 308, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ПАТ «ВіЕйБІ Банк» відхилити, а рішення Яремчанського міського суду від 17 вересня 2010 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Судді                                         Л.В. Ясеновенко

                                        В.М. Вакарук

                                        Ф.Д. Фединяк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація