Справа № 2-179/2010 року.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 жовтня 2010 року
Володарсько–Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді: Сульженка Л.П.
при секретарі: Малецькій М.О.
за участю:
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про
стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди в сумі 1500 гривень, вказуючи, що 5 квітня 2009 року близько 20 години відповідач заподіяв автомобілю ДЕУ «Сенс» механічні пошкодження на лівій передній дверці. Крім того ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, намагався нанести руками удари позивачу, ображав його брутальними словами. Таким чином ОСОБА_2 шляхом образ та пошкодження майна, принизив його гідність як особи та громадянина, а тому оцінює моральну шкоду в сумі 1500 гривень. Свої позовні вимоги ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав повністю.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав, вказуючи, що викладені в позовній заяві факти надумані і він їх не вчиняв.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, допитавши свідків, суд приходить до слідуючого.
Згідно ст.280 ЦК України, якщо фізичній особі внаслідок порушення її особистого немайнового права завдано майнової та (або) моральної шкоди, ця шкода підлягає відшкодуванню.
У відповідності до ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Факти і дії ОСОБА_2 підтверджуються постановою про відмову в порушенні кримінальної справи від 28 квітня 2009 року. З постанови старшого помічника прокурора Володарсько – Волинського району Бєди К.Е. слідує, що обставини, викладені ОСОБА_1 в позовній заяві мали місце. Дана постанова має законну силу, так як ніким не оскаржена і не відмінена.
Свідок ОСОБА_4 суду пояснив, що 5 квітня 2009 року він перебував на чергуванні в Будинку культури і бачив, як чоловік по імені ОСОБА_4 смикав руками за двері автомобіля, який належить ОСОБА_1 на праві особистої власності.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснила, що 5 квітня 2009 року
- 2 -
їй зателефонував позивач з проханням викликати швидку медичну допомогу до районного будинку культури. Коли вона приїхала до місця події то побачила відповідача у нетверезому стані, який ображав позивача та всіх присутніх нецензурними словами.
Вина ОСОБА_2 підтверджується листом заступника начальника УМВС України в Житомирській області №11-2/І-126 від 11 серпня 2010 року та наказом начальника Володарсько – Волинського РВ УМВС України в Житомирській області №51 від 14 травня 2009 року з яких слідує, що ОСОБА_2 за дії викладені позивачем у позовні заяві притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді сурової догани. Даний наказ також не оспорювався і не скасовувався.
На підставі викладеного, суд приходить до переконання, що позов обгрунтований, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, а тому підлягає до задоволення в повному обсязі.
При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди суд врахував обставини, за яких вчинено події, професія та посада позивача, сфера його діяльності.
Керуючись ст.ст.208, 209, 212 – 215, 218 ЦПК України, ст.ст.16, 23, 280, 289, 297, 1167 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в сумі 1500 гривень і судові витрати: 17 гривень судовий збір, 75 гривень – витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляд справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Сульженко Л.П.