Судове рішення #12022116

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Справа № 22-ц-851-Ф/10 Головуючий суду першої інстанції Лісовська В.В.

Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Кустова І.В.

У Х В А Л А

21 липня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у місті Феодосії в складі:

Головуючого, судді         Ломанової Л.О.,

        суддів             Притуленко О.В.,

                    Кустової І.В.

при секретарі             Короткові Д.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна подружжя, за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Судацького міського суду АР Крим від 13 травня 2010 року,

В С Т А Н О В И Л А:

У листопаді 2009 року ОСОБА_3 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_4, в якому просила розділити спільне нажите майно – квартиру АДРЕСА_1 АР Крим.

Ухвалою Судацького міського суду АР Крим від 13 травня 2010 року провадження у справ зупинено до розгляду іншої справи за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання правового режиму майна подружжя.

На вказане судове рішення позивачка подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на невідповідність ухвали вимогам процесуального закону, просить скасувати ухвалу та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції з метою об’єднання двох позовів в одне провадження.

Так у скарзі йдеться про те, що доцільно об’єднати справи про поділ майна подружжя і про визначення правого режиму майна подружжя в одне провадження, щоб не затягувати розгляд справи.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Постановляючи ухвалу про зупинення провадження у справі, суд першої інстанції виходив з наявності підстав для застосування пункту 4 частини 1 статті 201 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК), оскільки ухвалене у іншій справі рішення про визнання правового режиму майна подружжя, буде мати значення для розгляду цієї справи, у зв’язку з тим, що предметом спору в обох позовах є одна й таж сама квартира, тобто позовні вимоги у двох справах пов’язані між собою.

З таким висновком суду першої інстанції погоджується колегія суддів.

Відповідно до положень пункту 4 частини 1 статті 201 ЦПК суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку зокрема цивільного судочинства.

Встановлено, що у провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання квартири АДРЕСА_1 АР Крим особистою приватною власністю, при розгляді якої можуть бути вирішені питання, пов’язані з розглядом даної справи.

Відтак, висновок суду першої інстанції щодо наявності підстав для застосування пункту 4 частини 1 статті 201 ЦПК слід визнати правильним.

Посилання апелянта на доцільність об’єднання справ про поділ майна подружжя та про визначення правого режиму майна подружжя в одне провадження, щоб не затягувати розгляд справи, не береться колегією суддів до уваги, оскільки не спростовує наведеного висновку суду, також положення статті 126 ЦПК не можуть бути застосовані у даному випадку, оскільки у даній справі позивачем виступає ОСОБА_3, а у справі про визначення правого режиму майна подружжя позивачем є ОСОБА_4

За таких обставин, ухвала Судацького міського суду АР Крим від 13 травня 2010 року постановлена з додержанням вимог закону, а підстав для її скасування апеляційна скарга ОСОБА_3 не містить.

Згідно з вимогами пункту 1 частини 1 статті 312 ЦПК розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

На підставі наведеного, керуючись пунктом 1 частини 2 статті 307, пунктом 1 частини 1 статті 312, пунктом 4 частини 1 статті 314 та статтею 315 ЦПК, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у місті Феодосії

У Х В А Л И Л А:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

Ухвалу Судацького міського суду АР Крим від 13 травня 2010 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.

Судді

Л.О. Ломанова О.В.Притуленко І.В. Кустова

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація