У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 жовтня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Іващенко В.В.
Суддів Летягіної О.В.
при секретарі Дяченко Л.О.
Іванові О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про стягнення аліментів на дитину та своє утримання за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Первомайського районного суду АР Крим від 20 травня 2010 року,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_5 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_6 про стягнення аліментів на утримання доньки – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття та матеріальної допомоги на своє утримання.
Вимоги мотивовані тим, що вони з відповідачем з 08.12.2007 року перебувають в зареєстрованому шлюбі, від спільного проживання мають доньку ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1. З вересня 2009 року відповідач проживає окремо, донька знаходиться з нею на її утриманні, відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Також просить стягнути з відповідача аліменти на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 300 грн. щомісячно.
Рішенням Первомайського районного суду АР Крим від 20 травня 2010 року позов задоволено частково. Стягнено з ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Новоайдар Новоайдарського району Луганської області, на користь ОСОБА_5 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 400 грн. щомісячно починаючи з 19.04.2010 року і до досягнення дитиною повноліття. Стягнуто з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_5 аліменти на її утримання у розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з 19.04.2010 року і до досягнення дитиною ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років. Стягнуто з ОСОБА_6 судовий збір в дохід держави у сумі 51 грн. та витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі просить рішення суду скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального права. Вказує, що суд при постановлені рішення не звернув увагу на те, що на даний час він не працює, мати його хвора, перебуває на обліку в лікарні в неврологічному відділенні, також разом з ним перебуває його дідусь ІНФОРМАЦІЯ_5, за якими він здійснює постійний догляд. Просить суд зменшити суму аліментів до 300 грн. та звернути увагу на те, що виплачувати аліменти на утримання ОСОБА_5 він не має можливості
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі статтею 303 Цивільного процесуального кодексу України при розгляді справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції.
Згідно зі ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Постановляючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції керувався тим, що згідно зі ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а відповідно до ст. 84 СК дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини, до досягнення дитиною трьох років, незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_6 записаний батьком дитини ОСОБА_7, про що свідчить свідоцтво про народження дитини / а.с.5/.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що позивачка одна утримує дитину ОСОБА_7, відповідач не надає їй матеріальної допомоги.
Стягуючи аліменти на користь позивачки на утримання дитини, судом було враховано матеріальне становище обох сторін, стан здоров'я; наявність у відповідача інших утриманців, а також і те, що відповідач має нерегулярний та непостійний дохід.
Отже суд дійшов правильного висновку про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів в твердій грошовій сумі у розмірі 400 гривень.
Колегія суддів також погоджується з висновком суду щодо стягнення матеріальної допомоги на утримання дружини у розмірі 200 грн.
Згідно ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
З урахуванням наведеного, суд апеляційної інстанції вважає, що рішення постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, і підстав для його скасування немає.
Судом правильно встановлені факти, якими обґрунтуються вимоги і заперечення, та докази, якими вони підтверджуються, правовідносини та норми матеріального права, які регулюють ці правовідносини і по справі постановлено рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права, що відповідно до положень статті 308 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 307, 308, 314, Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 – відхилити.
Рішення Первомайського районного суду АР Крим від 20 травня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді: