АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Справа № 22-ц-1327-Ф/10 Головуючий суду першої інстанції Тереньєв А.М.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Ломанова Л.О.
У Х В А Л А
25 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії в складі:
головуючого – судді Ломанової Л.О.,
суддів Кустової І.В.,
Полянської В.О.
при секретарі Воронович К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Феодосійського міського суду АР Крим від 20 травня 2010 року у справі за позовною заявою ОСОБА_4 до керівника Будинку офіцерів флоту ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Феодосійського міського суду АР Крим від 20 травня 2010 року позовну заяву ОСОБА_4 до керівника Будинку офіцерів флоту ОСОБА_5 про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди було повернуто.
Не погодившись зі вказаною ухвалою, позивач оскаржила її в апеляційному порядку, проте апеляційна скарга на ухвалу подана з пропуском процесуального строку, встановленого статтею 294 Цивільного процесуального кодексу України.
Одночасно позивач звернулася із заявою про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, зазначивши, що строк був пропущений з поважної причини через те, що оскаржувана ухвала була отримана нею поза строку, встановленого законом на апеляційне оскарження.
Обговоривши доводи клопотання, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, колегія суддів дійшла висновку, що пропущений строк не підлягає поновленню з таких підстав.
Відповідно до частини 2 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України, в редакції, чинній на час постановлення ухвали, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подана протягом п’яти днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до частини 3 статті 294 і частини 1 статті 73 Цивільного процесуального кодексу України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи не знайде підстав для поновлення строку у разі його пропущення з поважних причин.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала Феодосійського міського суду АР Крим була постановлена 20 травня 2010 року (а.с. 15). Відтак строк для подання заяви про апеляційне оскарження ухвали або апеляційної скарги без попереднього подання зазначеної заяви закінчився 25 травня 2010 року. Як пояснила в судовому засіданні позивач, ухвалу суду від 20 травня 2010 року вона отримала наприкінці травня 2010 року. Апеляційна ж скарга була подана позивачем до суду першої інстанції 29 липня 2010 року (а.с. 20), тобто після спливу двох місяців після отримання копії ухвали Феодосійського міського суду АР Крим.
Позивач пояснила, що у зв’язку з погіршенням стану здоров’я не мала змоги раніше подати апеляційну скаргу до суду. При цьому доказів поважності неподання ОСОБА_4 апеляційної скарги впродовж двох місяців після отримання ухвали суду не надано, зокрема, щодо її звернення до закладів охорони здоров’я.
За таких обставин колегія суддів не знаходить підстав для задоволення клопотання ОСОБА_4 про поновлення процесуального строку оскарження ухвали Феодосійського міського суду АР Крим від 20 травня 2010 року. Відтак пропущений процесуальний строк апеляційного оскарження ухвали Феодосійського міського суду АР Крим від 20 травня 2010 року поновленню не підлягає.
Керуючись статтями 73 і 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
У Х В А Л И Л А:
Клопотання ОСОБА_4 відхилити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Феодосійського міського суду АР Крим від 20 травня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Судд і: