Справа 2- 5370
2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«11» листопада 2010 року Гірницький районний суд міста Макіївки, Донецької області
у складі головуючого: судді Безрученко Ю. О.
при секретарі Земцової Т. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою Управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини , в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько, який постійно мешкав за адресою: АДРЕСА_2. Його батько помер в Росії, куди тимчасово виїхав, а постійно проживав та був зареєстрований в Україні за вищевказаною адресою. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з: жилого будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_2. Вказаний будинок належить померлому на підставі договору на право забудови будинку та безстрокового користування земельною ділянкою, грошових внесків з належними відсотками та грошовими компенсаціями, що зберігаються в філіях Ощадбанку м. Макіївки, належних померлому на підставі ощадних книжок, автомобільного гаражу, шлакоблочного, площею 36,9 м. 2, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, належного померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого після смерті сестри. Він як син померлого є спадкоємцем за законом першої черги. Других спадкоємців не має. Після смерті батька заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори на протязі шості місяців не подав та пропустив строк для прийняття спадщини з тієї причини, що в травні 2010 року з ним стався нещасний випадок і він потрапив до лікарні. Спору про право на спадщину не має. Продовження строку на прийняття спадщини необхідно для оформлення спадкових справ. Тому просив визначити йому додатковий строк , достатній для подання заяви про прийняття спадщини на прийняття спадщини.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, відповідно до його заяви просив справу розглянути у його відсутність та позов задовольнити.
У судове засідання представник відповідача – Управління комунальної власності Макіївської міської ради не з’явився, відповідно до їх заяви просили справу розглянути у їх відсутність та позов задовольнити.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьками записані – ОСОБА_2 та ОСОБА_3, актовий запис № 1942 (а. с. 6).
Згідно свідоцтва про смерть – ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 232 (а. с. 7).
З виписки із історії хвороби вбачається, що ОСОБА_1 знаходився на лікуванні у відділенні міської лікарні № 2 м. Макіївки з 15 травня 2010 по 31 травня 2010 року. (а. с. 19 – 21.).
З домової книги вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 належить ОСОБА_2. (а. с. 13 - 15) .
ОСОБА_2 належать заощадження відповідно ощадної книжки. (а. с. 16, 18.).
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 08 травня 2001 року вбачається, що спадкоємцем майна ОСОБА_4 у вигляді однокімнатної квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_2. (а. с. 17.).
Відповідно до листа Першої Макіївської державної нотаріальної контори № 720/01 – 14 від 21 серпня 2010 року вбачається, що спадкова справа до спадкового майна ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 не заводилося, але є заповіт, посвідчений 28 лютого 1991 року Другою Макіївською державною нотаріальною конторою за реєстровим № 439 (а. с. 30).
З витягу зі спадкового реєстру № 24543213 від 21 серпня 2010 року вбачається, що є заповіт ОСОБА_2, посвідчений 28 лютого 1991 року Другою Макіївською державною нотаріальною конторою за реєстровим № 439. (а.. с. 31 – 45).
Згідно статей 1270, 1272 Цивільного кодексу України – для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України – обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову ОСОБА_1 до управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини .
На підставі викладеного ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.
Визначити додатковий строк для подання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, заяви про прийняття спадщини у вигляді будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 що належало на праві особистої власності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 232 – до 22 лютого 2011 року .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, або протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення в порядку ч. 1 ст. 294 ЦПК України.
Суддя: