Справа №2-А-111/2010 року.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2010 року смт. Володарськ – Волинський
Володарсько – Волинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого-судді: Сульженка Л.П.
при секретарі: Свиридок А.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
З даним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду 19 квітня 2010 року, вказуючи, що 15 квітня 2010 року рухався по автошляху Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський на власному автомобілі FAW, номерний знак НОМЕР_1 і був зупинений інспектором дорожньо-патрульної служби взводу супроводу при УДАІ УМВС в Житомирській області Кошарним Р.М. Договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (поліс) не знайшов і пояснив, що забув його вдома. Проте всі його прохання були відхилені і винесено про накладення штрафу в сумі 500 гривень. Вважає постанову незаконною, так як договір був, тільки не мав його при собі. Просив постанову скасувати як не законну. Його представник ОСОБА_2 також підтримав позов в повному обсязі.
Заслухавши представника позивача ОСОБА_2, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.
Згідно ст.126 ч.1 КУпАП слідує, що керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, тягне за собою адміністративну відповідальність.
Аналогічне слідує з Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Відсутність поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів при собі не заперечує і сам позивач ОСОБА_1
Ствердження позивача про те, що йому не надали правової допомоги при складанні протоколу і винесенні постанови спростовується показами свідка Кошарного Р.М., який пояснив, що ОСОБА_1 заяв про те, що потребує юридичної допомоги не робив і при роз’ясненні йому прав записів про це в протоколі про адміністративне правопорушення також не робив.
При огляді копії протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що є підпис позивача про те, що йому роз’яснені права, передбачені ст.268 КУпАП і запис про те, що він потребує правової допомоги відсутній.
За таких обставин суд приходить до переконання, що позов не знайшов свого підтвердження і не підлягає до задоволення за безпідставністю.
Керуючись ст.ст.159, 160, 162, 163 КАС України, ст.ст. 287-289 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Житомирській області про скасування постанови АМ №112280 від 15 квітня 2010 року про накладення адміністративного стягнення залишити без задоволення за безпідставністю.
- 2 -
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Володарсько – Волинського районного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Володарсько – Волинський районний суд.
Головуючий /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Л.П. Сульженко