Справа № 3-3502/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2010 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Кицюк В.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який не працює, проживає за адресою АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 23 вересня 2010 року о 16 годині 15 хвилин, в порушення п. п. 2.5, 2.9 Правил дорожнього руху України, керував автомобілем ВАЗ-21102, державний номер НОМЕР_1, по майдану Свободи в м. Харкові у стані алкогольного сп’яніння. Від проходження медичного огляду відмовився у присутності двох понятих.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
ОСОБА_1 повідомлявся про час та місце розгляду справи належним чином, про що свідчить його розпис в явочному листі, однак в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило, хоча йому достеменно було відомо про знаходження справи у провадженні Жовтневого районного суду м. Харкова.
Приймаючи до уваги, що суд позбавлений можливості в рамках Кодексу України про адміністративне правопорушення вжити заходів для забезпечення явки учасників процесу в судове засідання, окрім як шляхом направлення судових повісток, а законом передбачений скорочений термін притягнення особи до адміністративної відповідальності, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів. При цьому суд також враховує, що інкримінована ОСОБА_1 ч. 1 ст. 130 КУпАП не відносяться до категорії правопорушень, по яким присутність в судовому засіданні особи, яка притягається до відповідальності, є обов’язковою (ч.2 ст.268 КУпАП).
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Пунктом 2.9 Правил дорожнього руху України встановлено, що водію заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або знаходячись під дією наркотичних або токсичних засобів. На вимогу працівника ДАІ водій зобов’язаний пройти у встановленому порядку медичне освідчення для визначення алкогольного сп’яніння (п. 2.5 Правил).
Згідно ст. 130 КУпАП відповідальність за цією нормою настає, зокрема, у випадку керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, або у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Таким чином, зазначена норма встановлює презумпцію знаходження водія у стані алкогольного (наркотичного, тощо) сп’яніння, якщо останній відмовився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 23 вересня 2010 року, який був складений компетентною особою, його зміст відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, поясненнями самого ОСОБА_1, який не заперечував фактичних обставин справи, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, безпосередньо після зупинення транспортного засобу пояснив, що випив пляшку пива.
Зважаючи на викладене, суд визнає доведеним наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд, у відповідності до положень ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, яке носить суспільно небезпечний характер, дані про особу ОСОБА_1, який не працює, вважає за необхідне у виховних цілях призначити йому стягнення у вигляді громадських робіт.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 283, 284, 130 КпАП України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, та піддати його адміністративному стягненню у вигляді громадських робіт на строк 40 годин.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова.
Строк пред’явлення постанови для виконання – 3 місяці.
Суддя –