Судове рішення #12014493

                 Справа № 3-2825/10

П О С Т А Н О В А  

Іменем     України  

 04 жовтня 2010 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Кицюк В.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від начальника ВДАІ з обслуговування Жовтневого району м. Харкова та АТІ ГУ МВС України в Харківській області, у відношенні   ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який не працює, мешкає: АДРЕСА_1, за  ч. 3  ст. 122 КУпАП,-

  встановив:  

      27 липня 2010 року в 02 години 20 хвилин на 454 км автошляху Київ-Харків-Довжанський ОСОБА_1 керував автомобілем FIAT Ducado, державний номер               НОМЕР_1, в населеному пункті «Нестеренки», зазначеного дорожнім знаком 5.45, рухався зі швидкістю 115 км/год., перевищив швидкість на 55 км/год., чим порушив вимоги п. 12.9 Правил дорожнього руху. Швидкість вимірювалась приладом «Беркут №0510052».

Відповідно до ст. 129 Конституції  України  розгляд і вирішення  справ  в судах здійснюється  на засадах  змагальності  сторін  та свободи  в наданні  ними суду  своїх доказів  і у доведеності  перед судом їх  переконливості.

ОСОБА_1 повідомлявся  про час та місце розгляду  справи  належним чином шляхом  направлення судової повістки  на відому суду адресу його проживання, однак в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив,  клопотань про відкладення  розгляду справи  від нього не надходило, хоча йому достеменно  було відомо  про знаходження  справи  у провадженні  Жовтневого  районного суду м. Харкова.   Приймаючи до уваги, що  суд  позбавлений можливості  в  рамках  Кодексу України  про адміністративне  правопорушення  вжити заходів  для  забезпечення  явки  учасників процесу в судове засідання, окрім як шляхом  направлення  судових повісток, а законом  передбачений скорочений  термін  притягнення особи  до адміністративної  відповідальності, суд вважає можливим  розглянути  справу  за відсутності ОСОБА_1 на підставі  наявних у справі доказів. При  цьому суд  також враховує,  що інкримінована ОСОБА_1 ч. 3 ст. 122  КУпАП не відносяться до категорії  правопорушень, по яким присутність в судовому засіданні особи, яка притягається до відповідальності, є обов’язковою ( ч.2 ст.268 КУпАП),  

Вивчивши  матеріали адміністративної  справи   приходжу до висновку про  наявність в діях ОСОБА_1  складу  правопорушення,  передбаченого  ч. 3 ст. 122 КУпАП з наступних підстав.

Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 27 липня 2010 року, який був складений компетентною особою, його зміст відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а тому у суду відсутні підстави сумніватися у об’єктивності даних, викладених в ньому.

Таким чином, суд вважає доведеною наявність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП, тобто перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд, у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, той факт, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, не працює, вважає за можливе призначити йому стягнення у вигляді штрафу, встановлених санкцією ч. 3 ст. 122 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 279, 283, 284, ч. 3 ст. 122 КУпАП, суд, -

     Постановив:  

  ОСОБА_1  визнати  винним  у вчиненні правопорушення, передбаченого  ч. 3 ст. 122  КУпАП,  та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 510 (п’ятсот десять) гривень на користь держави..  

 Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності  або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом  подачі  апеляційної скарги  до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова.

            Строк  пред’явлення постанови для виконання – 3  місяці.

            Суддя  –  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація