Судове рішення #12014376

Справа № 1-П-709/2010  

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

  18 листопада 2010 року    Деснянський  районний суд м. Чернігова  в складі :  

головуючого                - судді Малиша В.В.  

при секретарі               - Крошка В.М.  

з участю  прокурора   - Дробнохода І.М.  

розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові матеріали кримінальної справи за постановою начальника СВ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області про закриття кримінальної справи у зв’язку із закінченням строків давності  

  В С Т А Н О В И В:  

  До Деснянського районного суду м. Чернігова в порядку ст. 7-1 КПК України надійшла кримінальна справа порушена за фактом таємного викрадення 30.08.1995 року невстановленою особою поблизу буд. АДРЕСА_1, інвалідної коляски, яка належала ОСОБА_1 за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 140 ч. 1 КК України (в редакції 1960 року), для вирішення питання про закриття провадження у зв’язку із закінченням строків давності.  

В судовому засіданні було встановлено, що кримінальна справа за фактом таємного викрадення інвалідної коляски дізнавачем була порушена 10.10.1995 року, а 01.12.1995 р. досудове слідство по даній справі було зупинено на підставі ст. 206 п. 3 КПК України, у зв’язку з не встановленням особи, що скоїла даний злочин.  

Постановою від 20.10.2010 року слідство було поновлено та справа була прийнята до свого провадження начальником СВ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області і ним була винесена постанова від 27.10.2010 р. про направлення справи до суду для вирішення питання про її закриття у зв’язку із закінченням строків давності.  

Звільнення від кримінальної відповідальності - це відмова держави від застосування щодо особи, котра вчинила злочин, установлених законом обмежень певних прав і свобод шляхом закриття кримінальної справи, яке здійснює суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України.  

Підставою такого звільнення може бути або певна поведінка особи після вчинення злочину, яку держава заохочує або настання певної події - закінчення строків давності.  

Процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності встановлений ст. 11-1 КПК України, при цьому ч. 3 цієї Статті передбачено, що якщо в ході дізнання та досудового слідства протягом строків, зазначених у частині першій статті 49 Кримінального кодексу України, не встановлено особу, яка вчинила злочин, прокурор або слідчий за згодою прокурора направляє кримінальну справу до суду для вирішення питання про її закриття за підставою, передбаченою частиною другою цієї статті, тобто у зв’язку із закінченням строків давності.  

Суд дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, який не заперечував проти закриття кримінальної справи у зв’язку із закінченням строків давності, приходить до висновку, що постанова про направляння кримінальної справи до суду для вирішення питання про закриття у зв’язку із закінченням строків давності є мотивованою і такою, що  відповідає вимогам кримінально-процесуального законодавства.  

Беручи до уваги вище викладене, з урахуванням Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження по справі у зв’язку з закінченням строків давності, передбачених статтею 49 КК України, оскільки з моменту вчинення злочину минуло п’ятнадцять років.  

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 7-1, 11-1, 211 ч.1  КПК України суд,-  

  ПОСТАНОВИВ:  

  Кримінальну справу порушену за фактом таємного викрадення 30.08.1995 року невстановленою особою поблизу буд. АДРЕСА_1, інвалідної коляски, яка належала ОСОБА_1 провадженням закрити у зв’язку з закінченням строків давності.  

На постанову протягом 7 діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області.  

  Суддя                   В.В.Малиш  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація