Справа № 2-14337/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 року м. Горлівка
Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді – Попової В.О.
при секретарі судового засідання Лисенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу з відповідачем у справі ОСОБА_2, мотивуючи тим, що з 28 квітня 2007 року вона і відповідач перебувають у шлюбі, який був зареєстрований Міським відділом реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області за актовим записом №450. Від спільного подружнього життя мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в Книзі реєстрації народжень 12.03.2008 року зроблено відповідний актовий запис №213. Шлюбні відносини з відповідачем припинені, спільне господарство не ведеться. Основна причина - різни погляди на життя, часті сварки у родині які погано відбивалися на вихованні дитини. На теперішній час шлюб носить формальний характер. Збереження родини вважає неможливим, на примирення не згодна. Просила постановити рішення, яким розірвати шлюб з відповідачем.
В судове засідання позивач не з’явилася, про час і місце судового розгляду повідомлена належним чином, надала до суду заяву з клопотанням розглянути справу за її відсутності, наполягала на задоволенні позовних вимог, обґрунтовуючи їх обставинами, викладеними у позовній заяві.
Відповідач у судовому засіданні не з’явився, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду заяву з клопотанням розглянути справу за його відсутності , в якій також зазначив, що позов визнає, не заперечує проти його задоволення.
Суд вважає, що в справі є всі дані про права і взаємовідносини сторін і немає необхідності вислуховувати особисті пояснення сторін, які не з’явились до суду.
Судом встановлено, що 28 квітня 2007 року сторони зареєстрували шлюб у Міському відділі реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області за актовим записом № 450 .
Вiдповiдно до частини другої статті 104 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Згідно частини другої статті 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя i збереження шлюбу суперечили б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.
Таким чином, оцінивши зiбранi по справі докази, суд вважає, що шлюб мiж сторонами слід розірвати, так як сторони створити міцної сім’ї за час спільного проживання не змогли, внаслiдок чого шлюб фактично розпався, подружні стосунки припинилися, подальше спільне життя подружжя i збереження шлюбу суперечило б інтересам позивача та дитини, що має істотне значення .
Після розірвання шлюбу у відповідності до вимог частини 8 статті 235 Цивільного процесуального кодексу України позивачу залишити прізвище “ОСОБА_1,,
На пiдставi ст. ст. 104, 105, 110, 112, 114, 115 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 209, 212, 213- 215, 235 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 і ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований Міським відділом реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області , про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу 28 квітня 2007 року зроблено запис за № 450 - розірвати.
При державній реєстрації розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище - « ОСОБА_1 ».
Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Попова В.О.