Судове рішення #12011540

Справа № 2-н-1434/2010 р.  

  У Х В А Л А  

про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу  

 

  4 листопада 2010 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Гаврилюк С.М., розглянувши заяву КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» до ОСОБА_1  про видачу судового наказу,  

  встановив:  

    Заявник КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» звернувся до суду із заявою, у якій просить видати судовий наказ,  за яким стягнути з ОСОБА_1  заборгованість за послуги водовідведення за період з 01.03.2006 року по 30.09.2010 року у розмірі 353 грн. 21 коп.  

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що відповідно до п. 23 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. У зв’язку з безоплатним користуванням боржниками послугами водовідведення КП КГ «Харківкомуночиствод» була спричинена матеріальна шкода у сумі 353 грн. 21 коп.  

Розглянувши заяву КП КГ «Харківкомуночиствод» до ОСОБА_1  про видачу судового наказу та матеріали, додані до неї, суд приходить до висновку про необхідність відмови у прийнятті даної заяви з наступних підстав.  

Відповідно до ст.ст. 256, 257 ЦК України позовна давність це - строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.  

Таким чином, заявником заявлена вимога про стягнення заборгованості за період з 01.03.2006 року по 31.10.2007 року, що є поза межами строку позовної давності.  

Відповідно ст. 73 ЦПК України поновлення пропущеного строку, встановленого законом  розглядається у судовому засіданні за клопотанням сторони на підставі доказів, підтверджуючих поважність причин пропущення строків позовної давності.    

Згідно ст. 95 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу.  

При цьому, судовий наказ може ґрунтуватися лише на вимогах, які є безспірними, тобто такими, що не потребують перевірки їх обґрунтованості та з’ясування суттєвих обставин, які стосуються правовідносин сторін.          

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.  

Згідно ч. 5 ст. 100 ЦПК України у разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, то суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.  

За таких обставин, суд вважає, що заявникові КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» в прийнятті заяви про видачу судового наказу слід відмовити, оскільки в даному випадку вимога заявника про стягнення заборгованості за послуги водопостачання з 01.03.2006 року по 30.09.2010 року у розмірі 353 грн. 21 коп.  з ОСОБА_1   не є безспірною і не може вирішуватися виданням судового наказу без встановлення обставин, що мають істотне значення, шляхом дослідження необхідних доказів з урахуванням відповідних пояснень сторін по справі на загальних підставах, тобто в позовному провадженні.   Таким чином, вищезазначені заявлені КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» вимоги до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості в межах строку і поза межами строку позовної давності між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий.  

Керуючись ст.ст. 100, 101 ЦПК України, суддя  

  У Х В А Л И В:  

  У прийнятті заяви КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» до ОСОБА_1    про видачу судового наказу – відмовити.  

Роз’яснити заявнику КП каналізаційного господарства «Харківкомуночиствод» його право на звернення з даними вимогами до суду у позовному порядку.  

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі    апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.  

  Суддя                                                                                                   Гаврилюк С.М.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація