Судове рішення #12009108

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду  

15 жовтня 2010 р.                              справа № 2-а-4082/10/0270   м. Вінниця


  Суддя Вінницького окружного адміністративного суду  Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали справи:

за позовом:             Жмеринського транспортного прокурора Вінницької області в інтересах держави - в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

до:                       Фізичної особі - підприємця ОСОБА_1

про:                     стягнення боргу

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Жмеринського транспортного прокурора Вінницької області в інтересах держави - в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області  до Фізичної особі - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу.

Разом із позовною заявою прокурором подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Вирішуючи питання щодо поважності причин пропущення строку звернення до суду, які встановлені ч. 2 ст. 99 КАС України, суд дійшов до наступного висновку.

Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Відповідно до п. 2 ст. 5 КАС України провадження  в   адміністративних   справах здійснюється відповідно до закону, чинного на  час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Таким чином, суд керується кодексом адміністративного судочинства України зі змінами, внесеними Законом України "Про судоустрій і статус суддів" № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набув чинності 30.07.2010 року.  

Відповідно до ч. 5 п. 1 ст. 107 КАС України суддя з'ясовує, чи подано адміністративний  позов  у  строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи  є підстави для її задоволення).

Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.

За загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а не з моменту внесення змін до процесуального закону.

Як вбачається з позовних матеріалів, постанова, на підставі якої прокурор просить стягнути  фінансові санкції  в розмірі 1700 грн., винесена 03.03.2010 року, проте, позов подано до суду лише 14.10.2010 року.

За змістом ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

Внесені до чинного законодавства зміни, у даному випадку, не є поважною причиною для поновлення пропущеного строку звернення до суду, оскільки не є об‘єктивно непереборними обставинами, які не залежать від волевиявлення сторони та пов‘язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами, що заважали звернутись до суду з моменту прийняття оскаржуваної постанови до 02.08.2010 року (моменту внесення змін до чинного законодавства).

Аналізуючи вказані вище норми, оцінюючи надані докази, суд вважає, що клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду є необгрунтованим, а відтак відсутні підстави для його задоволення.

Беручи до уваги вищенаведене, підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду відсутні, а відтак позов слід залишити без розгляду

Керуючись ст.ст.  99, 100, 107, 168, 254  КАС України суд, -

УХВАЛИВ :

Позовну заяву Жмеринського транспортного прокурора Вінницької області в інтересах держави - в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до Фізичної особі - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України,  апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                    (підпис)          Жданкіна Наталія Володимирівна

З оригіналом згідно

Суддя

Секретар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація