Судове рішення #11999499

Справа № 2-475

2009 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2009 р. м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області В складі: головуючого - судді Стефурака Є.М. Секретаря Козаченко Л.Д.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

В заявленому позові позивачка просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом.

В заяві посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Олієво-Королівка Городенківського району Івано-Франківської області померла бабка позивачки - ОСОБА_4. Після її смерті залишилось спадкове майно -садибний житловий будинок з господарськими спорудами, в якому позивачка проживала однією сім»єю з чоловіком. 07.04.2009 року рішенням № 35 виконавчого комітету Олієво-Королівської сільської ради позивачці було дано дозвіл на будівництво житлового будинку на старому місці, а саме в АДРЕСА_1. З метою оформлення спадщини позивачка звернулася у Городенківську нотаріальну контору, однак в оформленні спадщини їй було відмовлено, так як відсутнє свідоцтво про право власності на новозбудований будинок у померлої, а свідоцтво про право власності на ім»я ОСОБА_4 не має юридичної сили. У зв»язку з цим, позивачка змушена звертатися до суду з позовом про визнання за нею права власності на новозбудований житловий будинок на старому місці. Спадкоємцями за законом являється мати позивачки - ОСОБА_2, а дочка померлої, позивачка -ОСОБА_1, онучка та чоловік позивачки - ОСОБА_3, з яким позивачка проживала однією сім»єю в господарстві ОСОБА_4 Позивачка являєся єдиним спадкоємцем майна бабки, так як її мати та чоловік не заперечують що б позивачка оформила право власності на себе. Інших членів сім’ї які б могли оспорювати вказане майно немає.

В попереднє судове засідання, позивачка не з»явилася, до суду подала заяву про розгляд справи без її участі, одночасно зазначила, що позовні вимоги підтримує.

Відповідачі - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позовні вимоги визнали, не заперечують щодо визнання права власності за позивачкою, про що подали заяви, одночасно зазначили що б справу розглянути без їх участі.

Виходячи із вищенаведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення про задоволення позову в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу, за наявності для того законних підстав.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити із слідуючих підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 була головою колгоспного двору, що в АДРЕСА_1. У цьому житловому будинку з 1986 року, проживала також позивачка з чоловіком. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 померла. 07.04.2009 року, рішенням № 35 виконавчого комітету Олієво-Королівської сільської ради позивачці ОСОБА_1, було дано дозвіл на будівництво житлового будинку на старому місці, що в АДРЕСА_1. З метою оформлення спадщини позивачка звернулася у Городенківську нотаріальну контору, однак в оформленні спадщини їй було відмовлено, так як відсутнє свідоцтво про право власності на новозбудований будинок у померлої, а свідоцтво про право власності на ім»я ОСОБА_4 не має юридичної сили.

Внаслідок смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина. Цивільний кодекс України 2003 року встановлює, що прийняття спадщини - це: постійне проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини або подання спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Позивачка є спадкоємцем п»ятої черги. Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з часу відкриття спадщини не заявив про відмову від неї.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка проживала в

належному спадкодавцю - ОСОБА_4 будинку, що знаходиться АДРЕСА_1. Протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця позивачка не заявила про відмову від спадщини.

Згідно ст. 317 ЦК України право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння користування і розпорядження майном. Оскільки осіб, які б оспорювали право власності не встановлено, тому суд вважає, що позивачка володіє майном правомірно.

Відповідно до ст. 391 ЦК України - власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ними права користування та розпорядження своїм майном, а тому є підстави для задоволення вимог позивачки про визнання права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок та господарські споруди, що знаходяться в АДРЕСА_1.

На підставі ст. 1258, 1264, 1268, 1273, 1274 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 170, 214-215, 294 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на садибний житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація