Судове рішення #11995448

Справа № 2-164/2010 року.  

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

(з а о ч н е)  

18 жовтня 2010 року                                                 смт.  Демидівка.  

    Демидівський районний суд,  Рівненської області.  

одноособово суддя П.Г.Зозуля,  

при секретарі Л.С. Ковальській,  

за участю позивачки, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  про розірвання шлюбу , -  

  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :  

    У позовній заяві ОСОБА_1 просить розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований 15 листопада 1986 року відділом реєстрації актів цивільного стану (далі РАЦС) Луцького міського управління юстиції Волинської області за актовим записом №1522. Після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище ОСОБА_1  

  В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначила, що від шлюбу з відповідачем має дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3. Сімейне життя у них не склалося. З відповідачем не проживають разом більше 5 років. Шлюбні стосунки не підтримують і не намагаються приймати мірі для збереження шлюбу. На даний час позивачка має намір створити іншу сім’ю з чоловіком від якого має дитину. На думку позивачки, вони давно втратили почуття любові та поваги одне до одного, їх шлюб розпався остаточно і зберегти його не можливо.    

  В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала повністю і пояснила, що з відповідачем давно не підтримують будь-яких стосунків. На даний час вона проживає у цивільному шлюбі з іншим чоловіком, має від нього дитину, веде з ним спільне господарство і хоче цей шлюб оформити юридично. Дитина від шлюбу з відповідачем проживає з нею. На думку позивачки, їх шлюб на даний час існує лише юридично, тому його необхідно розірвати.  

  Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився і про причину своєї неявки суду не повідомив, хоча завчасно був повідомлений судовою повісткою про час та місце розгляду справи (а.с.14).  

  Відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнанні неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. ОСОБА_1 не заперечує проти розгляду справи без участі відповідача і постановлення заочного рішення, тому суд рахує за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.            

  Заслухавши показання позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.      

  Протягом тривалого часу подружжя не проживає разом, спільного господарства не веде. Спроб до відновлення сімейних стосунків за цей час ніхто з подружжя не робив. Позивачка фактично створила іншу сім’ю, має дитину від іншого чоловіка.    

  З викладеного суд робить висновок, що подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивачки та інтересам її дітей. Подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї є неможливим, оскільки спільне проживання подружжя може негативно вплинути на виховання дітей та їх здоров’я.  

На підставі статей 105,110,112 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10,30,60,212,213,214,215 ЦПК України,-  

Р  І  Ш  И  В:  

  Позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.  

  Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 15 листопада 1986 року відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області за актовим записом №1522 – розірвати.  

Встановити після розірвання шлюбу прізвище чоловіка ОСОБА_2 дружини ОСОБА_1  

Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги.  

  Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у десятиденний строк, а у разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом з моменту проголошення ухвали апеляційного суду .    

    С У Д Д Я  

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація