Судове рішення #11994858

Справа № 2-а-710/2010 р.

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

17.11.2010 року                                                                       смт. Тростянець  

  Суддя Тростянецького районного суду Волошин І.А. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі  про стягнення недоплаченої щомісячної державної допомоги дітям війни,-  

ВСТАНОВИВ:  

08.11.2010 року позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії, як дитині війни, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії, як дитині війни, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 08.05.2010 року по 08.11.2010 року.  

Відповідач в письмовому запереченні зазначив, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195-ІV (далі – Закон) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком (дію ст. 6 Закону 2195 було зупинено на 2007 р. згідно із пунктом 12 ст. 71 Закону «Про державний бюджет України на 2007 рік»); рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 р., відповідно до якого положення пункту 41 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо визначення (зменшення) розміру щомісячної доплати до пенсії, передбаченої Законом, визнано неконституційними;  проте законодавством не прийнято жодного нормативно-правового документу,  який би регулював фінансове  забезпечення соціальних гарантій та не передбачено, яким саме органом, за рахунок яких коштів та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата пенсій, не зазначено, яким чином обчислювати зазначений розмір підвищення; статтею 7 Закону № 2195 встановлено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених даним Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не із бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує Кабінет Міністрів України, тому Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі не має законних підстав для проведення виплат, передбачених ст. 6 Закону України «Про соціальний  захист дітей війни», а тому просив у задоволенні позову відмовити.  

Відповідно до ч.4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу  в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.    

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.    

Встановлено, що позивачка є дитиною війни, що підтверджується даними відповідного посвідчення, копію якого долучено до матеріалів справи.  

Статтею  6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.  

Згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.      

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (695 грн. з 1.01.2010 р. відповідно до ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010р.»).  

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, що має преюдиційне значення для судів, відповідно до якого положення пункту 41 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо визначення (зменшення) розміру щомісячної доплати до пенсії, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни», визнано неконституційними.    

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.  

Частиною  2 та ч. 3 ст. 22 Конституції України, за змістом яких конституційні права гарантуються і не можуть бути скасовані, а держава повинна утримуватись від прийняття будь-яких актів, які б призводили до скасування чи звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.  

Відповідно до ч.2 ст. 3 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" державні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.  

Пунктом 19 Постанови Пленуму Верховного суду України №8 від 13.06.2007 року «Про незалежність судової влади», згідно з яким не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, що скасовують конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.    

Оскільки, ОСОБА_1, як дитині війни, передбачено підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідачем вона протиправно у межах шестимісячного строку позовної давності і на час вирішення справи в суді виплачувалась і виплачується в неповному обсязі – 48,9 грн. замість 30% мінімальної пенсії за віком – то задля захисту законних прав позивачки, визнаю за необхідне визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії, як дитині війни, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії, як дитині війни, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 08.05.2010 року по 08.11.2010 року.  

  В порядку ч.1 ст. 94 КАС України на користь позивача стягненню з Державного бюджету України підлягають понесені та документально підтверджені нею судові витрати, а саме сплачений судовий збір в сумі 3 грн. 40 коп.  

Керуючись статтями ст.ст. 7- 9,  11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 183-2, 256 КАС України, суд,-  

ПОСТАНОВИВ :  

Позов задовольнити.  

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі   щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії, як дитині війни, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі провести перерахунок пенсії та здійснити відповідні виплати ОСОБА_1     з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період з  08.05.2010 року по 08.11.2010  року.  

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 – 3 грн. 40 коп. сплаченого судового збору.  

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.  

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 КАС України.    

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційної інстанції через Тростянецький районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.  

Постанова, прийнята  у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.  

Суддя  /підпис/  

З оригіналом вірно:  

Оригінал постанови знаходиться в адміністративній справі № 2-а-710/2010 року Тростянецького районного суду.  

Суддя Тростянецького районного суду                                  Волошин І.А.  

                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація