Справа № 2-5381
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
14 жовтня 2010 року м. Білгород - Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого – одноособово судді Донцова Д.Ю.
при секретарі - Горовій К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород-Дністровському Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про допомогу одержання аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом про допомогу одержання аліментів, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що на підставі виконавчого листа, виданого Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області по справі №2-5081 від 13 січня 2010 року ОСОБА_2 зобов’язаний виплачувати на її користь аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі у розмірі – 500 гривень, щомісяця, але виплачувати у добровільному порядку аліменти на утримання дитини відповідач відмовляється.
Позивачка зазначає, що у зв’язку з невиконанням відповідачем своїх зобов’язань по утриманню дитини, за ним утворилась заборгованість по виплаті аліментів у розмірі 4700,02 гривні. Частина заборгованості у сумі 350,00 гривень виплачена відповідачем у добровільному порядку, тому позивачка вважає за необхідне стягнути з відповідача заборгованість по аліментам у розмірі 4350,02 гривень.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх у повному обсязі з підстав, наведених у позові.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував, але звернувся до суду з проханням розстрочити виплату заборгованості по аліментам.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 13.01.2010 року Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області видано виконавчий лист №2-5081 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліментів у твердій грошовій сумі 500,00 гривень, щомісячно на утримання дитини: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач свої зобов’язання по сплаті аліментів у твердій грошовій сумі не виконує у результаті чого станом на 31.08.2010 р. за ним утворилась заборгованість по аліментах на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 4700,02 гривень, що підтверджується розрахунком заборгованості від 31 серпня 2010 року наданим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області, Федорчук А.В.
Частину заборгованості по аліментам на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 350,00 гривень відповідач виплатив у добровільному порядку.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 192 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Згідно ч. 3, 4 ст. 194 СК України заборгованість по аліментам, які стягуються у відповідності зі ст. 187 дійсного кодексу, погашається за заявою платника шляхом утримань з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх отримання або стягується за рішенням суду. Заборгованість по аліментам стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому статтею 199 дійсного Кодексу – до досягнення нею двадцяти трьох років.
Згідно статті 195 Сімейного кодексу України, заборгованість по аліментам, присудженим в долі від заробітку (доходу), визначається державним виконавцем по місцю виконання рішення, виходячи із фактичного заробітку (доходів), отриманих боржником за час, протягом якого стягнення не проводилися або отримуваного ним на момент визначення заборгованості, визначається в твердій грошовій сумі або в процентному співвідношенні. Якщо боржник в цей час не працював заборгованість визначається виходячи із
середньої заробітної плати для даної місцевості. У випадку спору розмір заборгованості визначається судом.
Таким чином, перерахування та зміна розрахунку заборгованості по аліментам, виготовленого державним виконавцем у рамках позову про заборгованості по аліментам, не входить в компетенцію суду. Обчислити розмір заборгованості суд може тільки при наявності спору.
Оскільки ОСОБА_2 до моменту винесення рішення не звернувся до суду з приводу спору про нарахування заборгованості по аліментам, не надав зустрічного позову з цього приводу, не оскаржив дії державного виконавця по нарахуванню заборгованості в встановленому законом порядку , суд вважає, що спір про розмір заборгованості по аліментам між сторонами відсутній та погоджується розміром заборгованості, визначеним державним виконавцем.
Згідно ст. 18 СК України одним зі способів захисту сімейних прав та інтересів є примусове виконання добровільно не виконаного обов’язку.
Враховуючи вищенаведене та те, що відповідачем у добровільному порядку заборгованість по аліментам не виплачена, суд вважає, що позовні вимоги позивачки доведені, ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вимогу відповідача про розстрочення сплати заборгованості по аліментам суд залишає без уваги, оскільки про існування будь-яких обставин, які є підставою для відстрочення або розстрочення сплати заборгованості за аліментами у відповідності до ст. 197 СК України відповідач суд не повідомив.
Керуючись ст.ст. 18, 180, 192, 194, 195, 197 СК України, ст.ст. 88, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про допомогу одержання аліментів задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті аліментів в сумі 4350,02 гривні.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: